Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ISP po raz setny...

28 Sty 2006 19:48 965 3
  • Poziom 10  
    Witam,

Z gory przepraszam, ze po raz kolejny zaczynam ten temat, ale nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi na 2 pytania:

1) Zrobilem uklad do ponyprog http://www.lancos.com/e2p/avrisp-stk200.gif i nie wiem do czego ma sluzyc to wyprowadzenie "LED"? Zapala diode w czasie wgrywania programu?

2)Gdzie moge znalezc instrukcje krok po kroku jak programowac za pomoca ISP ( nigdzie nie znalazlem takich podstaw jak np. czy trzeba wylaczyc zasilanie ukladu na czas wgrywania programu ) i jak korzysac z PonyProg?
  • Poziom 32  
    Specymir napisał:
    Witam,
    np. czy trzeba wylaczyc zasilanie ukladu na czas wgrywania programu ) i jak korzysac z PonyProg?
    Układ musi być oczywiście zasilany. A PonyProg podłączasz, wczytujesz program *.HEX i wykonujesz programowanie.
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze jedno pytanie: kalibracje wykonuje sie po spieiu mikorokontolera z komputeram, czy po prostu jak wlacze ponyprog, to mam to od razu zrobic?

I jeszcze jedna sprawa: czy moge korzystac z nozek MISO, MOSI, SCK jak z normalnego portu ( np. podlaczyc do nich guzik, czy diode ). Jesli tak, to czy programowanie zaczac moge jak pin znajduje sie w dowolnym stanie?
  • Poziom 18  
    te giry służą zarówno do programowania jak i jako normalne nogi i/o (zaleznie jak sa ustawione w programie. ja np. podlaczam w 2313 do tego portu jednoczesnie programator i LCD. tylko podczas programowania jest kasza na lcd :)
    Moderowany przez Light-I:

Ja rozumiem, ze koledze dopisuje humor i to się nawet chwali, ale proszę na forum technicznym nie używać slangu.