Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi B3 90r. Czy wymiana silnika 1.6D na 1.9 TDi się opłaca?

29 Sty 2006 14:39 6344 10
  • Poziom 14  
    Witam.
    Rozważam wymianę silnika w Audi B3 z 90r. 1.6D na jednostę nieco młodszą 1.9 TDi od golfa III z 94r. Czy ktoś próbował podobnych sztuczek na przykładzie innych aut?? Z czym mogę mieć problemy podczas podmiany silników?? O czym należałoby pamiętać chcąc rozbudować swoje B3 w zdecydowanie mocniejszy silnik?? Czy komputer i jego instalacja mogą przystwarzać problemy o ile w dieslu potrzebna jest takowa manipulacja...??
    Czekam na sugestie w temacie...
  • Poziom 24  
    Wymiana wiązki elektrycznej (komputer) zawieszenie i chyba skrzynia biegów przynajmiej kołnierz
    Ja osobiście wolałbym nie pchać sie w koszta ja cos wymiana na taki sam z miejszym przebiegiem.
  • Poziom 23  
    silnik do skrzuni pasuje to te same bloki a z instalacjia zaduzo przerobek niema a efekt koncowy bajka przerabielem transportery t2 z 1,6 na 1,9
  • spec od auto-elektro
    jest naprawde bajka tymbardziej jesli sie ma starą audi np 82r z zewnatrz poobijana kazde drzwi w innym kolorze i przyciemnione szyby. owierasz drzwi a tam środek od a4 z 99r, kubełku, klimatronik itd. a pod machą 130km. i pieknie jedzie.
    przekladaj tylko z instalacja trzeba powalczyc
  • Poziom 14  
    Audi jest w naprawdę suuper stanie, żadne kolorowe drzwi, nic z tych rzeczy, jest zadbane jeśli chodzi o tapicerkę, jak również od strony blacharskiej. Co do przeróbek, to jestem ciekaw, czy np. umiejscowienie samego silnika jest OK, czy pasuje wszystko w komore, jak z elektryką... Czy napewno będę musiał przekładać całą wiązkę elektryczną?? Jasną sprawą jest, że z golfa wyciągne również komputer sterujący od tego silnika... Na co jeszcze powinienem uważać, by zbyt dużo nie nabroić, a być przy tym zadowolony z efektu końcowego...??
  • Poziom 17  
    Bloki silnika WV i audi sa rozne a roznica polega na wypustach z bloku na lapy mocowania silnika.Trza uwaznie obejrzec czy sa wypusty na lapy.
  • Poziom 14  
    No dobra, a co jeśli chciałbym zrobić nie co inną sztuczkę, bo zamiast silnika od Golfa III uda mi się złapać silnik od Audi B4, właśnie 1.9 TDi, co wówczas?? Myśląc o przeróbce przyznaje się bez bicia, że nie myślałem, o przeróbkach blacharsko-mechaniczny, tzn. zmiana mocowań, itp. chciałbym żeby to była w miare prosta droga i ewentualnie zmienic tylko elektryke w aucie, wkładając nowy silnik w miejsce starego...
  • Poziom 18  
    z b4 wlozysz bez porzeorbek, jedynie bedziesz musial porzezbic z instalacja elektryczna,
    przyczym silnik z b4 to 1Z - tylko 90 KM
  • Poziom 23  
    powtarzam bloki ca takiesame audi czy vw niema roznicy inne i w innych miejscach mocowania uchwytow a wpusty sa takie same
  • Poziom 12  
    Wszystko fajnie tylko kolektor wydechowy z turbiną chyba trzeba zmienić bo niestety po przełorzeniu łapy zawieszenia z audi do silnika vw wydech wychodzi prosto na nią .
  • Poziom 11  
    witam w swoim nie za dlugi zyciu robilem przekaldke i konstrukcje wszelkich rzeczy ktore po zmianie sinika byc musza lozylem rzedowke do t2 bokser z 83r.$a w jego miejsce wisnalem 1,8 z 91 z oryginalna skrzynia od t2 5cio biegowa oczywiscie pozbawlem go elektryki i wtrysk zastapilem gaznikiem auto jezdzilo gladko obecnie wkladam silnik 1,8 z audi do bulika zamiast 1,6td bo korbowodzik mu wyszedl i tym razem silnik jest z pelnym wtryskiem i chce zeby na pelnym byl jest wiele przerobek jesli chodzi o pomieszczenie podcisnien filtrow i itd.no ale to jak sie napracujemy zawsze i na wkurzamy wzbogaci nasza wiedze i przyniesie nam powod do dumy
    wiec do roboty i zmien cala wiazke najlepiej bedzie niby duzo pracy ale efekt w 100%
    pozdtrawiam