Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bardzo dziwny problem przy udostępnianiu internetu....

29 Sty 2006 15:14 1645 10
  • Poziom 14  
    w kompie stacjonarnym mam 2 sieciówki i poprzez jedną udostpępniam neta na laptopa. do tej pory nie było zadnych problemów. problem wystąpił gdy na stacjonarnym zrobiłem format c: i zainstalowalem od nowa xp-ka (dodam ze użyłem innej płytki z xp). od tego czasu podczas gdy włączam laptopa to na obu nie działa internet, przy czym na laptopie nei działa wcale. jest tez problem z włączeniem udostępniania połączenia internetowego, pojawia się komunikat:
    Cytat:

"Nie można włączyć usługi Udostępnianie połączenia internetowego. Połączenie przez sieć lokalną LAN jest już skonfigurowane z adresem IP wymaganym do automatycznego adresowania IP".

Da się to włączyć tylko wykonując kosmiczną kombinację: wyłączam laptopa, wyjmuje na chwile kabel z netem - ten ktory idzie do jednej z sieciówek w stacjonarnym- wtedy włączam udostepnianie w połączeniu ktoro odpowiada karcie z netem, ustawiam w niej na chwile inne IP niz do tej pory (np. zawsze jest 192.168.0.1 a ja daje na chwile 192.168.0.3) a na drugiej ustawiam wszystko tak jak zwykle to było (IP 10.0.0.1 maske 255.255.255.0 brame 192.168.0.249 i odpowiedni DNS) i wtedy podłączam kabel z netem i wszystko chodzi pięknie, na obu kompach jest internet. Laptopa moge resetować i dalej wszystko gra, ale jak zresetuję choć raz stacjonarny to na obu nie ma neta... ping idzie w obie strony. jak wyłącze laptopa albo jak wyłącze połączenie sieciowe przez któro podłączony jest laptop to na stacjonarnym wtedy internet powraca..... nie mam juz pomysłu nato co może być przyczyną, odinstalowałem nawet na laptopie service packa 2 (dodam, że na stacjonarnym nie ma zadnego service packa).

Proszę o pomoc, z góry bardzo dziękuję!
    Pozdrawiam!!!

P.S. właśnie zauważyłem, że aby internet działał na obu kompach po restarcie stacjonarnego wykonuję takie oto czynności: w ustawieniach połączenia sieciowego, na którym włączone jest udostępnianie i do ktorego podłączony jest net (z sieci osiedlowej) zmieniam IP na jakiś z naszej sieci osiedlowej (ale na taki ktorego akurat w tej chwili nikt nie używa) i po zatwierdzeniu zmian internet działa na obu kompach. po tym jak znowu zmienia na swoje IP to tez wszystko działa aż do restartu komputera stacjonarnego
  • Poziom 10  
    Sprawdź, czy przypadkiem karta sieciowa do połączenia z laptopem nie ma jakichś "lewych " ustawień, czy laptop nie ma ustawionej domyślnej bramy...
    Błąd jest w ustawieniach sieci dla laptopa (przy udostępnianiu internetu). Tak naprawdę zmiana IP nie jest istotna. Istotne jest przywrócenie ustawień kart sieciowych. Jeśli to jest to co myślę, to powinno pomóc wyłączenie i włączenie kart sieciowej, która łączy z internetem (to przywróci podstawowe ustawienia karty).
    Jeśli to nie to, to daj znać... będziemy szukać dalej :)
  • Poziom 10  
    ja używam takich IP i nigdy niemialem problemu :)
    komputer A (XP) 192.168.0.1 maska podsieci 255.255.255.0
    niezapomnij wyłączyć zapory na sieć lokalną !!!
    komputer B (laptop) 192.168.0.2 maska podsieci 255.255.255.0
    Na komputerze B (laptop) brama 192.168.0.1
    Na komputerze B (laptop) DNS
    HOST: xxxx (gdzie "xxx" to nazwa użytkownika zalogowanego)
    kolejność serwera DNS podajesz adres:
    212.191.132.126
    193.110.121.20
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zaadresuj obie podsieci recznie na stale, nawet po komunikacje po wlaczeniu ICS ze jest nie tak, gryza sie tu adresy Ip z 1 podsieci, zmienisz na inna podsiec np z puli 10.0.0.0 dns i brame takze nalezy tu wpasac prawidlowa, nie ma ze nie dziala, ustaw sobie takze stala predkosc kart bez autonegocjacji miedzy laptopem a kompem, mysle ze wszystko napisalem najprosciej jak mozna.
  • Poziom 17  
    a moze do mnie wpadniesz na gg 4209279
  • Poziom 14  
    McGregor65 napisał:
    Sprawdź, czy przypadkiem karta sieciowa do połączenia z laptopem nie ma jakichś "lewych " ustawień, czy laptop nie ma ustawionej domyślnej bramy...
    Błąd jest w ustawieniach sieci dla laptopa (przy udostępnianiu internetu). Tak naprawdę zmiana IP nie jest istotna. Istotne jest przywrócenie ustawień kart sieciowych. Jeśli to jest to co myślę, to powinno pomóc wyłączenie i włączenie kart sieciowej, która łączy z internetem (to przywróci podstawowe ustawienia karty).
    Jeśli to nie to, to daj znać... będziemy szukać dalej :)

otóż właśnie jak wyłączam i włączam połączenie sieciowe (to któro odpowiada za kartę sieciową łączącą z internetem) to wtedy właśnie nie działa net na zadnym kompie, a jak zmienie IP w tej karcie na jakies inne z naszej sieci osiedlowej to działa i jak znów wyłączę i włączę ta karte to znów nie działa, zmienie IP na jakieś inne (może być moje) to znów zacznie działać itd....

karta sieciowa w laptopie ma ustawioną bramę domyślną 10.0.0.1

Dodano po 12 [minuty]:

trocse napisał:
    Zaadresuj obie podsieci recznie na stale, nawet po komunikacje po wlaczeniu ICS ze jest nie tak, gryza sie tu adresy Ip z 1 podsieci, zmienisz na inna podsiec np z puli 10.0.0.0 dns i brame takze nalezy tu wpasac prawidlowa, nie ma ze nie dziala, ustaw sobie takze stala predkosc kart bez autonegocjacji miedzy laptopem a komputerem, mysle ze wszystko napisalem najprosciej jak mozna.

mam zaadresowane obie podsieci ręcznie na stałe.
    IP z podsieci osiedlowej , z której mam neta jest z puli 192.168.0.x
    a IP w mojej podsieci w mieszkaniu (stacjonarny-laptop) jest z puli 10.0.0.x
    jak wroce do domu (bo teras siedze w pracy) ustawie jeszcze stałą prędkość kart (jaką prędkość ustawić??)
  • Poziom 10  
    No to chyba mamy... usuń bramę domyślną z laptopa.

A jeśli chodzi o włączanie i wyłączanie to tylko karty do internetu, karta do sieci wewnętrznej musi zostać nie ruszona. Bo ona Ci zmienia bramę domyślną tak, jakby to laptop był routerem, a nie komputer stacjonarny.
  • Poziom 14  
    McGregor65 napisał:
    No to chyba mamy... usuń bramę domyślną z laptopa.

A jeśli chodzi o włączanie i wyłączanie to tylko karty do internetu, karta do sieci wewnętrznej musi zostać nie ruszona. Bo ona Ci zmienia bramę domyślną tak, jakby to laptop był routerem, a nie komputer stacjonarny.

czyli w laptopie ustawic w polu brama domyślna wartości puste tak??

a z tym włączaniem i wyłączaniem to wyłączałem i włączałem po chwili połączenie odpowiadające karci z internetem i wlasnie po takiej operacji wyłączenia i włączenia (bądź restartu kompa stacjonarnego) nie działał net na zadnym z kompów....

ok dzieki za te wskazówki, wrocie do domu kolo 16:00 i sprawdze po czym napisze czy pomogło
    pozdr
  • Poziom 10  
    nashman napisał:

Dokładnie tak. Jakby co, to jestem pod gg 4880589. Moge być niewidoczny, albo nawet chwilowo zajęty, ale pisz. Zazwyczaj jestem.
  • Poziom 14  
    McGregor65 napisał:
    nashman napisał:

Dokładnie tak. Jakby co, to jestem pod gg 4880589. Moge być niewidoczny, albo nawet chwilowo zajęty, ale pisz. Zazwyczaj jestem.

nic to nie daje jak w bramie domyslnej w laptopie ustawie puste pola, wtedy laptop nie wie jak ma wychodzic na zewnątrz...

dodam, że w stacjonarnym mam w karcie wpisane takie wartosci:
    - dla karty łączącej z netem: IP 192.168.0.1 maska 255.255.255.0 bramka 192.168.0.249 DNS 194.204.159.1

- dla karty łączącej z laptopem przez kabel crossover: IP 10.0.0.1 maska 255.255.255.0 bramka 192.168.0.249 DNS 194.204.159.1

w laptopie jest taka konfiguracja: IP 10.0.0.2 maska 255.255.255.0 bramka 10.0.0.1 DNS 194.204.159.1

udostępnianie połączenia wykonałem na odłączonych kablach w stacjonarnym (bo przy włączonych nie poszło). kiedyś to chodzilo na innej kopii xp ale teraz po formacie dysku c: w stacjonarnym są takie jaja....

EDIT: mam pewne podejrzenie, że to bramka w karcie w kompie stacjonarnym, ktora łączy go z laptopem jest źle wpisana (jest 192.168.0.249, a ma być chyba jednak 192.168.0.1 albo pusta???) dobrze mysle??
  • Poziom 14  
    juz zrobione:)

wystarczyło dac puste pole w bramce w drugiej karcie sieciowej (w tej co idzie do laptopa)
    pozdr