Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor HP ep7122 - problem z trzema kolorami.

Maniak81 29 Sty 2006 17:09 1907 4
  • #1 29 Sty 2006 17:09
    Maniak81
    Poziom 9  

Witam!
    Od wczoraj stałem sie posiadaczem projektora HP ep7122 wykonanego w technologi DLP. Niestety mam pewien problem.
    Otóż oglądając na nim filmy (zarówno te wydane na DVD jak i te w formacie DivX) ze stacjonarnego odtwarzacza DVD (KISS DP-450) dostrzegam migawkę trzech barw: czerwony-zielony-niebieski. Dzieje się tak gdy wodzę wzrokiem za poruszającymi się obiektami bądź gdy szybko przechodzę wzrokiem z napisów na sam film.
    Na poprzednim projektorze - Philipc LC6281 - podobnego efektu nie zauważałem.
    Projektor mam podłączony z odtwarzaczem, identycznie jak w przypadku Philipsa, poprzez kabel SVHS.

Zna się ktoś na nowych modelach projektorów? Czy są to normalne objawy czy może powinienem skorzystać z prawa reklamacji?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

• #2 30 Sty 2006 01:34
    mirek2
    Poziom 18  

Wydaje mi sie, ze znam dobrze jezyk polski, ale totalnie nie mam pojecia o co tutaj chodzi. Jaka jest predkosc wodzenia wzroku? Czy dzieje sie to przy szybkim wodzeniu czy tez wolnym. Co w koncu mialoby podlegac reklamacji, wzrok czy projektor???
    Tak nawiasem mowiac forum to przestaje miec sens przy takich pytaniach przynajmniej dla mnie. Czas tych co czytaja,by pomoc innym jest jak mysle cenny i nalezaloby go szanowac oraz zastanowic sie nad sensem zadawania wysoce abstrakcyjnych pytan.Pozdrowienia, Mirek2

• #3 30 Sty 2006 08:59
    DAREK2004
    Poziom 20  

Oglądałem jak chodzi projektor ZNANEJ FIRMY wykopnany w technologii DLP, jest to ten sam środek, cały przerwornik wykonuje Texas Instruments.
    Faktycznie nie da się na to patrzeć, jak mrugałem oczyma, to widziałem tęczę. Pozdrówko dla projektantów. Od paru lat naprawiam TV, ale czegoś takiego nie widziałem. Być może i ja mam coś ze swoimi gałami.:)

• #4 30 Sty 2006 09:36
    Maniak81
    Poziom 9  

Dokładnie o to mi chodziło! Po prostu myślałem, że mam uszkodzony projektor (ponieważ w poprzednim podobnego zjawiska nie uświadczyłem). Szkoda, że ta technologia nie jest jeszcze dopracowana. Istotnie są spore problemy przy oglądaniu.

• #5 20 Maj 2006 12:00
    morron1
    Poziom 16  

mam ten sam projektor efekt o ktorym mowicie to efekt teczy ale ja w swoim widze go rzadko szczegolnie na napisach i elementach obrazu ktore szybko sie pojawiaja i szybko znikaja

mi to wcale nie przeszkadza poza tym ten projektor wg mnie ma i tak najlepsze parametry wzgledem swojej ceny(2499zl)

jest wiele lepszy od projektorow lcd w ktorych wogle nie ma kontrastu

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME