Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta głowna ASUS TUSL2-naprawa

aka63 29 Sty 2006 22:44 1037 3
  • #1 29 Sty 2006 22:44
    aka63
    Poziom 11  

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z naprawy płyt głónych? Mam takiego ASUSA TUSL2. Po podłączeniu zasialcza nie startuje (oczywiście procek zasilacz, grafa i RAM - całkowicie sprawne). Płyta nie reaguje na zwieranie pinów POWER ON. Jak zewrę bezpośrednio na wtycze od zasilacza to wiatrak startuje, napięcie głównej przetwornicy 1,7V (Celeron 633) inne napięcia 3,5V i 3,3 V też w normie . BIOS przeprogramowałem w zewnętrzym programatorze. Sama kosta czytałą się i zapisała prawidłowo 9oczywiście zaprogramowana właściwym BIOSem). Na płycie nie są napuchnięte kondensatory, nie ma wizualnie żądnych spaleń ani uszkodzeń. Już drugi raz do niej podchodzę. Jakieś pomysły?

• #2 30 Sty 2006 10:33
    glurak
    Poziom 25  

Sprawdz ustawienia przelacznikow, ustaw magistrale recznie na 66 MHz.

• #3 30 Sty 2006 15:46
    aka63
    Poziom 11  

Wszystkie ustawienia już na początku sprawdziłem. Magistrala to bła pierwsza rzec. Tak więc magistrala jest ustawiona na 66MHz ręcznie

• #4 31 Sty 2006 19:06
    aka63
    Poziom 11  

Zlokalizowałem, że prawdopodobnie generator sygnałowy jest martwy. Nie daje żadnych przebiegów pomimo, że napięcia zasilające są prawidłowe (wg noty katakogowej). Po wymianie kwarcu 14,3 MHz nadal nie ma przebiegów. Chyba walnięta kość generatora ICS 94201DF. Nie ma ktoś z wylutu sprawnej bo dalej nie mam co szukać, jak tego nie naprawię? Niestety w moich zasobach nie mam takiej kości.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME