Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie grafiką ISA

BRASS 29 Sty 2006 23:34 854 3
  • #1 29 Sty 2006 23:34
    BRASS
    Poziom 15  

Chcę zbudować sterownik do karty graficznej na ISA. Chodzi mi oto aby wysyłając odpowienie sygnały (z jakiegos AVR-a) na piny karty wyświetlać tekst. Tryb tekstowy jest wystarczający. Znalazłęm w internecie opisy magiistrali. Nie wiem jednam co powinienem przesłać do karty aby ta wyświetliła tekst. W Anatomia PC jest opis rejestrów karty i jest ich sopro. Czy wszystkie trzeba ustawiać? Robił już ktoś coś podobnego?

0 3
  • #2 30 Sty 2006 00:40
    Platon
    Spec od komputerów

Nie robilem, ale myslalem ;)
    1. Karta prawdopodobnie bedzie dzialala na 8bitowej magistrali. Wiec sygnaly z drugiej czesc zlacza mozesz sobie odpuscic.
    2. Poszukaj w necie (widzialem, byc moze w EP) moze projektu wykjorzystujego karte sieciowa ISA NE2000 w roli interfejsu sieciowego - moze beda tam informacje dot. dzialania magistrali ISA

0
  • #3 30 Sty 2006 13:59
    BRASS
    Poziom 15  

Też chciałem wykorzystać tryb 8 bitowy, ale chyba sie nie da. Mam komputer 286 i na slocie 8 bitowym (ktrótkim) komputer nie startuje, na długim działa. Troche mnie to martwi bo bedzie potrzebnych duzo końcówek procesora albo jakieś zatrzaski. Dzięki juz zabieram sie za szukanie.

0
  • #4 30 Sty 2006 14:09
    Tommy82
    Poziom 39  

zalezy od karty
    jesli grafa to vga i nie jest z czasow puznych 386
    to istnieje szansa ze masz na niej zworke wyboru trybu miedzy 8 a 16 bit
    jesli ustawisz na 8 bit to pojdzie nawet na "krotkiej" isie
    A jesli nie masz zworki to masz jeszcze 2 opcje kupuic taka grafe na alegro ze zworka
    lub wariant b wykozystac monitor+karte np herkulesa (hgc o ile mnie pamiec nie myli) on jest 8 bit ale wtedy musisz mec tez mnonitor herca

0
  Szukaj w 5mln produktów