Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer KEH-4100 wejście audio, -gdzie sie wpiąć

30 Sty 2006 00:57 1619 4
  • Poziom 18  
    potrzebuje dorobic do tego radia wejscie audio zeby podlaczyc tam iPada,

radio wyglada tak:
    http://cgi.ebay.at/Pioneer-KEH-4100-SDK-Casse...ameZWD1VQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

rozwiazanie przedwzmacniacza jest jakies nietypowe , poniewaz gdy wpinam sie pod wejscie na przedwzmacniacz wszystko jest niby ok ale potencjometr od glosnisci reguluje jakos dziwnie, od 0 do polowy -poglasnia z jakimis dziwnymi dzwiękami (brrmm, brr, .etc) a od polowy do 0 scisza bez dodatkowych efektów dźwiekowych :) :D,

gdy wepne sie bezposrednio na koncowke mocy (TA8215H) dziala normalnie na max glosności,

schematu niemam i z tego co wiem to jest trudno dostepny, jak by ktos cos mial podobnego to niech napisze tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic440091.html

z gory dzieki

pozdrawiam
  • Poziom 43  
    A składową stałą odseparowałeś wpinając się, a dopasowałeś poziom sygnału? Nie widziałem schematu ale wydaje mi się że tam jest jakiś audioprocesor i jeśli znalibyśmy scalaki w tym radiu to łatwiej by było coś podpowiedzieć lub doradzić podobny schemat. Jak nie ma takiego dokładnie schematu to trzeba się podpierać podobnym.

SławeK
  • Poziom 18  
    wiec tak :

koncówka mocy - TA8215H
    Procek: PD4213
    przedwzmacniacz(reg.bass sopran) :2x TA75558s
    przedwzmacniacz magnetofonu : TA8162sn
    Regulator nap : TA8214K

i nic wiecej ze scalaków :(

Ps. cos niby podobnego do KEH-m6300 ale podobienstwo prawie tylko z koncowka mocy :(

Ps-2: tak poziom sygnalu regulowalem- i nic to samo przy kazdym poziomie sygnalu na wejsciu :(
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Trochę mało tych układów, patrzyłeś z drugiej strony płytki co jest w smd ?

Patrzyłem właśnie na aplikację TA8162, napewno można się wpiąć odłączajac wyjścia tego scalaka czyli nogi 2 i 12 ale trzeba będzie dopasować poziom sygnału bo tam będzie dość duża czułość i przesterujesz a także trzeba będzie dorobić przełącznik sygnału i odpinanie zasilania silnika i reszty przedwzmacniacza. Napewno jest wiele podobnych miejsc ale nie mam na tyle czasu by szukać wszystkich aplikacji i patrzeć na nie.

SławeK
  • Poziom 18  
    od drugiej strony jest tylko PROCEK -PD4213

problem wydaje sie byc rozwiazany, podpiolem sie pod wyjscie z ukladu
    TA8162sn (2 i 12 noga), nie jestem pewny co do poprawnosci takiego polaczenia - niby wszystko jest ok no ale moze ktos ma jeszcze jakies inne propozycje :) - prosze pisac - przerobic zawsze mozna :)

Ps: podpierałem sie serwisówkami w/w układów :)