Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjometr wysokiej jakości do słuchawek.

30 Sty 2006 09:12 1827 1
  • Poziom 1  
    Witam forumowiczów.

Może opowiem od początku.

Mam palmtopa MDA Compact do którego dołączony jest zestaw słuchawkowy dość niskiej jakośći, jednak ma on przyciskiem odbierania rozmowy, potencjometr i mikrofon. Do palmtopa dokupiłem sobie słuchawki Koss Sporta Pro i przejściówke jack 3,5mm -> 2,5mm (2,5mm wejście jack jest w palmtopie). Jednak brakowało mi mozliwości odberania rozmów i regulowania głośności na kablu dlatego zdecydowałem się na przeróbke zestawu słuchawkowego i zastąpiłem w nim słuchawki wejściem jack 3,5mm. Okazało się jednak że potencjometr wbudowany w zestaw jest niskiej jakości i gdy ściszam nim dźwięk ściszają się tylko tony niskie, a wysokie pozostają nieściszone. Powoduje to zniekształcenie dźwięku i w rezultacie regulacja głośności jest bezużyteczna.

Postanowiłem kupić zestaw słuchawkowy nokii do modelu 3510i (posiada końcówke 2,5 mm jack taką jak w moim palmtopie) ale niestetety nie ma on potencjometru.

I teraz pytanie - dostane jakiś dobrej jakości potencjometr dedykowany słuchawkom? Chodzi o to by był już w jakiejś obudowie i nie był zbyt duży. Mógłbym wtedy połączyć zestaw słuchawkowy nokii z potencjometrem. Były by wtedy dwa "zgrubienia" na kablu - mikrofon i potencjometr, ale chyba nie mam innego wyjścia

Pozdrawiam

EDIT: Zamieściłem schemat mojego obecnego zestawu słuchawkowego, może coś źle podłączam? Proszę o rady

Potencjometr wysokiej jakości do słuchawek.
  • Poziom 28  
    mysle, ze nikt nie skum twojego schematu. Jak masz mozliwosc zrob lepiej zdjecia.