Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto II JTD licznik drżące wskazówki

Apszel 30 Jan 2006 18:46 1914 3
    Apszel
    Level 10  
    Witam. Problem polega na tym że, wskazówki od prędkościomierza i obrotomierza przy wyłączonym zapłonie drżą, co za tym idzie nie działają po odpaleniu silnika, po odłączeniu klemy lub wtyczki licznika i po włączeniu zapłonu jest ok do momentu ponownego wyłączenia zapłonu, po chwili drgania wskazówek wracają i tak już zostaje. Pytanie - licznik do wymiany, czy może Examiner pomoże, a może to jakaś bzdurka. Z góry dzięki za podpowiedzi.
    diesel5857
    Level 21  
    powiem tak
    zrobienie odpowiedniego przebiegu w tym aucie wiąże się ze zdejmowaniem wskazówek -wniosek auto po tuningu amatorskim

chyba że jesteś pewien przeszłości tego auta wtedy NIE WIEM CO TO ????
    datatomek
    Level 26  
    Nie wiem jak jest w tym aucie,ale analogicznie,podejrzewam że jest elektronika zegarów sterowana procesorkiem.Można by sprawdzić czy nie ma zimnych lutów na płycie zegarów,i ew.wykonać test pracy zegarów.Czy to z przyrządu,lub z testu użytkownika,tzn.coś tam przyciskając i włączając stacyjkę...Wygląda to na uszkodzoną płytę zegarów.
    Apszel
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedzi. Co do przeszłości auta to niestety nie wypowiem sie, wskazówki również były już ściągane, chciałem chociaż postawić diagnoze czy to licznik czy urządzenie mikroprocesorowe (Multifunction control module) do którego licznik jest podpięty. Niestety nie posiadam drugiego licznika na podstawienie.