Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

karta sieciowa readyLINK EN2000N - cx pod ISA sterownik

08 Maj 2003 12:02 1426 2
  • Poziom 13  
    Witam
    poszukuje steropwnika do w/w karty sieciowej i najlepiej opisów bo niewiem jak ustawić zworki.
  • Poziom 40  
    Lech24 napisał:
    Witam
    poszukuje steropwnika do w/w karty sieciowej i najlepiej opisów bo niewiem jak ustawić zworki.

Szukałem kiedyś tego poprzez strone producenta "readylink" lub "compex" Wiem że coś znalazłem ale jedynie pod w95 na pewno w98 miał z nimi kłopoty nie mówiąc już o me.

A co do samych zworek to nie były opisane na płytce?
  • Poziom 20  
    Lech24 napisał:
    Witam

W załączeniu sterowniki do karty:

Jest to karta ISA z ustawieniami zapamiętywanymi w NVRAM (choć chyba może być zworami również).

Instalacja:
    1. W trybie MS-DOS odpalić program EASYSET.EXE i ustawić parametry karty (najlepiej I/O 0x300 i IRQ 10)
    2. W biosie przy przerwaniu nr 10 ustaw reserve by ISA (lub coś o takim znaczeniu)
    3. W windows zainstaluj domyślny sterownik dla kart NE2000 (producent NOVELL karta ZGODNA Z NE200) i podczas jej dodawania podaj te same parametry I/O i IRQ które ustawiłeś programem EASYSET.

W komplecie są sterowniki do Win95. Mogą one działać też w Win98 ale raczej w nowszych (98SE, ME oraz NTpochodnych) napewno nie.
    Załączniki: