Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

buduje kolumny.mam kilka pytan odnosnie przetworników ---

damian-macaudio 30 Sty 2006 20:03 801 9
  • #1 30 Sty 2006 20:03
    damian-macaudio
    Poziom 10  

Witam

Własnie jestem w trakcie projektowania kolmn kture chce zbudowac do mojego pokoju(powierzchnia 30m2)Lecz mam kilka pytan odnosnie głosników.Wiem narazie tyle ze chce aby w kolumnie znalazły sie
    2xgłosnik basowy
    1xsredni ton
    1xgwizdek

Lecz mam dylemat ......jakiej firmy kupic .Myslałem na głosnikami firmy STX-a ktura jeszcze raczkuje po polskim rynku.Wiele opini pozytywnych i wiele negatywnych.

Ale zacznijmy od głonika basowego.Myślałem nad uzyciem głosnika basowego PHONOCAR głosnik co prawda do zastosowan samochodowych ale mam takie 4szt w domu i mysle ze sie przydadzą(koszowoały mnie 800zl wiec mysze je wykozystac heh)Głosnik cechuje sie dobrym pasmem przenoszenia skutecznoscią i mam do niego wszystkie parametry.Teraz niewiem czy mam zielic komore na kazdy bas oddzielnie.:cry:
    Teraz gora -głosnik sredni mysle ze jakis tonsil by znalazł zastosowanie jak i gwizdek równiez tej firmy.

bardzo chce wykonac ten projekt poniewarz skończyłem prace na subwooferem macAudio 30cm 200W RMS ktury gra wysmienicie .
    (tyklko jeszcze okleic okleiną drewnopodobną)

Mój budrzet to 1500zl

Bardzo prosze o pomoc.Prosze niepisac zebym kupił kolumny w sklepie nowe za 1500zl poniewaz ten projekt jest długo terminowy i bedze trawał ok 5miesiecy poniewaz niespieszi mi sie tak bardzo.

Z góry pozdrawaim (nizej fotki)
    [/img]

0 9
  • #2 30 Sty 2006 20:18
    Elminster
    Poziom 21  

A gdzie to ma stac? Jaki masz wzmacniacz? Jakiej muzyki sluchasz?

O przepraszam ;) Juz doczytalem :) Pokoik 30m2.

0
  • #3 30 Sty 2006 20:37
    damian-macaudio
    Poziom 10  

muzyka techno przedewszystkim oraz muze do testowania kolumni itp

0
  • #4 30 Sty 2006 20:48
    Elminster
    Poziom 21  

Niektore firmy np. GLD robia jeden basik w obodowie zamknietej a drugi w BR. Moze i ty tak zrob ;) Ale poczekaj jeszcze na opinie innych :) CO do reszty. Masz 1500zl na 2 srednie i 2 gwizdki ;) Calkiem niezle :) Daj jeszcze jakies namiary na te basy. Dane, linka do stronki producenta....

0
  • #5 30 Sty 2006 21:13
    damian-macaudio
    Poziom 10  

narazie jestem w stanie tylko zaoferowac Ci zdjeci tego basu........Ale do jutra postaram sie dac kilak danych na jego temat.1500zl moze i duzo ale jak w gre wjedą dobre komponenty to sie okaze ze zabraknie jeszcze..hhehe

0
  • #6 30 Sty 2006 21:17
    Elminster
    Poziom 21  

Bylem na stronce producenta... ale tam jest tylko ladne foto, moc, spl i jakies fajne haslo reklamowe ;) Nio ale to moze zamiast tonsilka to cos od vify, beymy.... jutro czegos dokladniej poszukam ;) Dasz dane bedziemy wszyscy wiedziec na czym stoimy ;)

0
  • #7 30 Sty 2006 21:30
    damian-macaudio
    Poziom 10  

oto parametry głosnika phonocar 250mm

fs-33Hz
    Vas-38L
    Qes-0,47
    Qms-6,2
    Qts-0,44
    Re-3,2ohm
    Xmax-16mm
    SPL-92dB

0
  • #8 30 Sty 2006 22:03
    szczupx
    Poziom 19  

Hmmm.... Mało wiem i ogólnie się nie znam, ale z tego co czytałem to głośniki do zastosowań car-audio nadają się do nagłaśniania małych powierzchni - takich jak kabina samochodu.
    Inną sprawą jest wygląd - nie wyobrażam sobie eleganckich kolumn z takim "dresiarskim" logo pośrodku.... No ale skoro słuchasz techno, i styl obudowy będzie pasował do wyglądu głośników, to efekt może być bardzo fajny :)
    Kiedy już skończysz prace koniecznie wrzuć fotki na forum DIY - jestem bardzo ciekawy co z tego wyniknie

pozdrawiam

0
  • #9 31 Sty 2006 15:54
    damian-macaudio
    Poziom 10  

no dobra a co z górą jakie gwizdki i sredniaki
    A co do basu wcale nie wygląda dresiarsko a napis z logo PHONOCAR symbolzuje bardzo wysoką jakosc

0
  • #10 31 Sty 2006 18:11
    Elminster
    Poziom 21  

Kolumienka bedzie sie skladac z 2x phono car ( razem 400W i 95db - po polaczeniu). Do tego daj np. 2x CM6 od beymy ( 6", 100W, 150Hz-6kHz, 93dB ) i gwizdek GDWT 12-19/150,8 ;) Jest tylko jeden problem :) Pudlo bedzie ciut duze :D

To jest oczywiscie tak na szybko :) Niech jeszcze inni sie wypowiedza ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów