Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR+DVD LG V8706V - update firmware'u - kilka kwestii...

jaceqp 31 Sty 2006 00:19 2977 2
  • #1 31 Sty 2006 00:19
    jaceqp
    Poziom 11  

Siemka... postanowiłem odświeżyć firmware mojego odtwarzacza. Wyczytałem gdzieś że w nowszej wersji jest możliwość powiększenia napisów wyświetlanych pod filmem. To i kilka innych kwestii zdecydowało że zacząłem szukać oprogramowania...

Na serwisowej stronie LG ( http://pl.lgservice.com/index_b2c.jsp ) znalazłem niby firmware ale podany rozmiar (1038kB) różni się od pliku który ściągnął mi się na hdd (828kB). W dodatku nazwa pliku na stronie to podobno "VC8706V V8806V ver 1.43081.zip" ale pod linkiem ściągany plik nazywa się u mnie tylko "VC8706V" - nie wiem zatem czy to faktycznie odpowiednia wersja oprogramowania.

Może znacie jeszcze jakieś inne zaufane źródło firmware'ów?

Ponadto przed aktualizacją wskazane jest przeczytanie pliku "Aktualizacja.doc" którego oczywiście nigdzie nie ma - a może powinien być w pliku *.zip razem z plikiem firmware'owym ale na stronce nie ma zipów i są same gołe firmware'y....

Ciekawi mnie czy w pliku doc mogłoby być coś interesującego co warto byłoby wiedzieć przed zabieraniem się za update. Póki co wiem że wystarczy włożyć płytkę z plikiem do czytnika a reszta powinna przelecieć sama... tylko czy aby na pewno :|

0 2
  • #2 31 Sty 2006 09:55
    petrus28
    Poziom 14  

Z tym to bywa róznie, najczęściej sposób wgrywania nowego programu jest bardzo zbliżony we wszystkich typach i modelach. Tak właśnie to wygląda że wypalasz pliczki na płytke, wkładasz do napędu i reszta się dzieje już samoczynnie, ewentualnie należy postępować zgodnie z komunikatami.
    Jest jednak parę rzeczy które należy wiedzieć poza konkursem, takich jak np fakt że jeśli przerwiesz proces wgrywania softu po wyerazowaniu starego to masz problem (np. chwilowy zanik napięcia w sieci lub przepięcie).
    Ja mam mante i korzystam z forum na stronie producenta:

http://www.manta.com.pl/forum/

jeśli chcesz to wejdź tam i poczytaj a napewno sporo sie dowiesz.
    Co zaś do softu to najlepiej nie ryzykować i nie brać NoName. Jeśli nie ma na sytronie producenta twojego sprzętu to już sporo ryzykujesz zmieniając na taki soft.
    Pozdro.

0
  • #3 31 Sty 2006 11:38
    jaceqp
    Poziom 11  

Cytat:

Jest jednak parę rzeczy które należy wiedzieć poza konkursem, takich jak np fakt że jeśli przerwiesz proces wgrywania softu po wyerazowaniu starego to masz problem (np. chwilowy zanik napięcia w sieci lub przepięcie).

O zwaleniu sprzętu poprzez przerwanie upgrade'u wiem - tak jest w zasadzie z każdym sprzętem...

Cytat:

Co zaś do softu to najlepiej nie ryzykować i nie brać NoName. Jeśli nie ma na sytronie producenta twojego sprzętu to już sporo ryzykujesz zmieniając na taki soft.
    Pozdro.

Ja nie biorę noname - lgserwis to przecież firmowa strona producenta. Tyle że ściągało się coś innego od opisu linku. Ale już się wyjaśniło - otóż korzystając z mozilli ściągał się plik "VC8706V" natomiast po wejściu na stronę za pomocą IE ściąga się normalny plik zip z odpowiednim plikiem oraz opisem aktualizacji ("aktualizacja.doc"). Dziwne ale jednak prawdziwe....

Firmware już zaktualizowałem choć trochę się wystraszyłem gdy przegapiłem jeden punkt - wyjęcie płytki CD po wczytaniu z niej firmware'u. Ale wszystko poszło ok. W kadym razie odtwarzacz działa.

0