Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki alarm do mieszkania w bloku

31 Sty 2006 00:22 26728 20
  • Specjalista AGD
    własnie buduje mi sie mieszkanie na 2 piętrze
    nic wielkiego kawalerka 36m2
    i chce tam zamontowac jakiś alarm
    nie mam za duzo pieniędzy ale jest tyle tego na rynku że się pogubiłem
    podstwaowa zasada:
    - tani
    - skuteczny
    - niezawodny

co polecacie ?
    moze jakies linki?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Najpierw określ wymagania:
    - czy ma być powidamianie ( czy będzie linia telefoniczna)
    - gdzie chcesz umieścić sygnalizator akustyczno-optyczny ( czy zgodzi się an to inwestor)
    -czy chcesz mieć tylko włamaniówkę czy również napadówkę i ew sygnaliczację dymu, zalania, ( nawet spadku temperatury)
    od tego zależy wybór centrali ( np u Satela między C4,5,6,10)
    Pozdr.J.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    mysle ze do kawalerki wystarczy satel ca5..lub ca6 ktora ma 2 strefy i mozna na noc uzbrajac np drzwi.obie centralki posiadaja dialer telef. i mozna podlaczyc powiadomienie o alarmie
  • Specjalista AGD
    powiadamianie dobrze żeby było
    linia tel stacjonarna raczej bedzie
    ale dobrze by było żeby system powiadamiał mnie na mój tel komórkowy
    a jesli chodzi o sygnalizator akustyczny - hm ale zastanawiam sie co to daje tylko rozwscieczy potencjalnego zlodzieja albo go wypłoszy
    nie wiem czy ja dobrze mysle alee na przeciw mnie jest przedszkole i ma taki kogut na dachu
    no i zdaża sie ze raz na 2 tygodnie bez przyczyny zaczyna to wyć na całe osiedle i wszystkich szlak trafia

może ja głupio mysle aale
    -jesli sygnalizator to gdzies w srodku
    -poza tym czujka otwarcia drzwi wejsciowych
    -zamek szyfrowy albo na pilota
    -jakas centralka z powiadamianiem i tyle

żadnych lachociągów mi nie potrzeba

Dodano po 1 [minuty]:

chodzi mi o jakis zestaw
    żebym nie musiał się martwić o np. obudowe do centralki
    i chodzi żeby to było stabilne urzadzenie
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    PBK napisał:
    powiadamianie dobrze żeby było
    linia tel stacjonarna raczej bedzie
    ale dobrze by było żeby system powiadamiał mnie na mój tel komórkowy
    a jesli chodzi o sygnalizator akustyczny - hm ale zastanawiam sie co to daje tylko rozwscieczy potencjalnego zlodzieja albo go wypłoszy
    nie wiem czy ja dobrze mysle alee na przeciw mnie jest przedszkole i ma taki kogut na dachu
    no i zdaża sie ze raz na 2 tygodnie bez przyczyny zaczyna to wyć na całe osiedle i wszystkich szlak trafia

może ja głupio mysle aale
    -jesli sygnalizator to gdzies w srodku
    -poza tym czujka otwarcia drzwi wejsciowych
    -zamek szyfrowy albo na pilota
    -jakas centralka z powiadamianiem i tyle

żadnych lachociągów mi nie potrzeba

Dodano po 1 [minuty]:

chodzi mi o jakis zestaw
    żebym nie musiał się martwić o np. obudowe do centralki
    i chodzi żeby to było stabilne urzadzenie

Czyli twoje wymagania spełnia calkowicie satel CA5:
    -Powiadomie na 4 telefony (bez mozliwosci podpiecia syntezera..ale wiadomo jak dzwoni tel. z domu a nikogo w domu nie ma to napewno alarm)
    -centrala bardzo stabilna
    -w mieszkaniu raczej stabilne warunki wiec jak dobrze zrobisz nie ma takiej mozliwosci zeby wylo bez powodu!
    -sygnalizator ...sa 2 szkoly i alarm na cicho tylko powiadomienie na telef. ma te zalete ze mozna niby na goracym uczynku kogos zlapac..ale sygnalizatory moga sploszyc intruza i nie wiele zdziala,a i druga zaleta jest to ze sam sygnalizator odstrasza(a do zwyklego mieszkania nie wlamuja sie raczej fachowcy),jezeli ktos zniszczy sygnalizator przed wejsciemdo domu to ty juz o tym bedziesz wiedzial zanim wejdzie do srodka.
    uzbrajanie/rozbrajanie z szyfratora...ewentualnie zastosowac radiolinie zeby z zewnatrz zrobic tylko opuznienie i czas na wylaczenie alarmu bo jezeli zrobimy w tak malym mieszkaniu jak kawalerka opoznienie na kontaktronie wejsciowym to wlamywacz ma tez te opoz\nienie po wejsciu..a tak bez pilota nie ma opoznienia!
  • Specjalista AGD
    no dobra to ile taki zestaw kosztuje i gdzie go najtaniej kupić ?
    - powiadamianie
    -wyjec w środku
    - czujka w drzwi
    - 1 czujka rucho w okno
    - powiadamianie przez stacjonarny tel
    - aku obudowa zamek szyfrowy albo na pilota
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    PBK napisał:
    no dobra to ile taki zestaw kosztuje i gdzie go najtaniej kupić ?
    - powiadamianie
    -wyjec w środku
    - czujka w drzwi
    - 1 czujka rucho w okno
    - powiadamianie przez stacjonarny tel
    - aku obudowa zamek szyfrowy albo na pilota

taki zestaw z CA5(z dialerem telef)+klawiatura+obudowa+akumulator+sygnalizator zew+czujnik ruchu+kontaktron na drzwi...koszt w granicach 500zl...bez kabli
    Jezeli chcesz dac opoznienie zewnatrz na pilota to do tego jeszcze okolo 115zl radiolinia z 2 pilotami
  • Pomocny post
    Poziom 19  
  • Specjalista AGD
    yvv własnie dałeś mi namiar na strone producenta ale czy warto to kupic np na allegro?
    jesli tak to podajcie mi jakiś dobry link od kogo warto to kupić po dobrej cenie w zestawie

ps. a mam pytanko techniczne :
    jak się tam ustawia nr powiadomienia na tel np mój
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    PBK napisał:
    yvv własnie dałeś mi namiar na strone producenta ale czy warto to kupic np na allegro?
    jesli tak to podajcie mi jakiś dobry link od kogo warto to kupić po dobrej cenie w zestawie

ps. a mam pytanko techniczne :
    jak się tam ustawia nr powiadomienia na tel np mój

wejdz na strone www.satel.pl sa tam instrukcje..przeczytaj ja dokladnie i masz tam krok po kroku napisane jakie funkcje sa odpowiedzialne za powiadamianie.
  • Poziom 31  
    Witam!
    Nic! Czujki reagują na ruch ciepła, a mucha ma temp. otoczenia.
    Cześć!
  • Poziom 39  
    Już średniej klasy czujka ma regulację czułości i mucha jej nie załączy ( no chyba że skubana będzie długo chodziła po samej czujce ale to też musi byc spasiona mucha ) Obsługuję duuuży system alarmowy i nie spotkałem się z załączeniem alarmu przez muchy czy myszy ale przez głupotę użytkowników wiele razy ) Co do montażu - najlepiej skonsultować to z praktykiem ( umiejscowienie czujek, centrali , szyfratora czy radiolinii ) Jeśli system ma byc stabilny i pewny to nie będzie tani - niestety. Po prostu dobre czujki kosztują a tanich nie warto stosować. Co do sygnalizatora alarmu - kiedyś była tendencja do cichych alarmów teraz odwrotnie, zakłada się że szybki głośny alarm wypłoszy znaczną część potencjalnych włamywaczy. Proponowane centrale Satela są w zupełności wystarczające, wartość systemu będzie zależała od jakości i rozmieszczenia czujek. Czujek nie kupuje się na allegro! Jest wiele firm i sklepów sprzedających firmowe urządzenia z gwarancją i atestem klasy. Dla zastosowań domowych czujka powinna być zaliczona do klasy min. B najlepiej C. Takie atesty wystawia np. TECHOM i na ich stronie mozna sprawdzić które urządzenia taki aktualny atest posiadają.
  • Poziom 19  
    Ja bym proponował Satela CA4V1- z czterema czujnikami około 700zł. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam.
    Nie sluchaj mojego przedmowcy:).Za okolo 700 zlotych to juz mozna miec ca5, a ona juz posiada dialer i mozna sobie dowoli konfigurowac wyjscia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    nomad22 napisał:
    Witam.
    Nie sluchaj mojego przedmowcy:).Za okolo 700 zlotych to juz mozna miec ca5, a ona juz posiada dialer i mozna sobie dowoli konfigurowac wyjscia.
    Pozdrawiam

dokladnie..ca5 jest drosza okolo 40zl od ca4...ale ca5 to juz inna klasa central..podstawa to wbudowany dialer!
  • Poziom 11  
    A co powiecie na to:
    CB32
    BEZPRZEWODOWA CENTRALA ALARMOWA

Centrala alarmowa Elmes CB32 przeznaczona jest do stosowania w instalacjach systemów alarmowych sygnalizacji włamania, napadu i kontroli dostępu w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, sklepach, biurach i innych obiektach. Współpracuje z bezprzewodowymi detektorami i pilotami produkcji Elmes Elektronik. Jest urządzeniem w pełni programowalnym i posiada trzy wyjścia alarmowania o obciążalności prądowej do 1A przeznaczone do łączenia zewnętrznych sygnalizatorów, dialera telefonicznego, itp. Centrala posiada także dedykowane wyjście dla powiadomienia telefonem GSM. Podświetlany panel LCD oraz klawiatura numeryczna pozwalają na wygodną obsługę i programowanie centrali. Zegar czasu rzeczywistego umożliwia precyzyjne określenie czasu wystąpienia 256 ostatnio zarejestrowanych zdarzeń. Specjalne procedury minimalizacji zużycia energii pozwalają na minimum 72 godzinną pracę centrali w trybie zasilania awaryjnego, przy zastosowaniu akumulatorów o pojemności 1800mAh. Centrala zapewnia obsługę do 16 użytkowników systemu i monitoring do 32 detektorów bezprzewodowych identyfikowanych jako niezależne linie alarmowe. Każdy użytkownik oraz każda linia mogą mieć dowolnie definiowaną nazwę o długości do 16 znaków.

Połączenie telefonu GSM z centralą CB32 wykonuje się specjalnym przewodem z ładowarką do telefonu, który należy zamawiać do konkretnego modelu telefonu.
    Lista współpracujących telefonów >>>
    Schemat interfejsu >>>

SPECYFIKACJA

odbiornik superheterodynowy 433,92MHz, czułość lepsza niż -102dBm,
    obsługa do 32 bezprzewodowych detektorów firmy Elmes jako linii alarmowych,
    obsługa 16 użytkowników (4 z uprawnieniami administratora),
    współpraca z telefonem GSM akceptującym komendy AT,
    nieulotna pamięć EEPROM 256 zdarzeń,
    wyjścia przewodowe OUT1-3 o obciążalności do 1A, zabezpieczone,
    wewnętrzny (pod klawiaturą) sygnalizator akustyczny 92dB (w odległości 40cm),
    zasilanie napięciem stałym 9-12V z poborem prądu do 150mA,
    zasilanie awaryjne dwoma akumulatorkami AA o pojemności do 2000mAh każdy,
    czas pracy awaryjnej na akumulatorach 1800mAh - do 72 godzin,
    praca wewnątrz pomieszczeń w zakresie temperatur od 0 do +40 ºC,
    wymiary zewnętrzne bez anteny: 110/122/32mm (szer/wys/gr).
    Zestaw zawiera: centralkę CB32, zasilacz, akumulatory, instrukcję.
    Atest ATEST Z.R.T.O.M. "TECHOM" Nr 106/05 - klasa B.

[ instrukcja w formacie .pdf ] deklaracja w formacie .pdf

cena ok. 250 zł. netto + czujniki po ok. 115 zł. netto.
    główne zalety to:
    - szybki, nieskomplikowany montaż ok. 1 godz.
    - przystępna cena
    - trwałość baterii w czujnikach ( ok. 3 lat w temperat. pokojowej)
    - łatwa rozbudowa, możliwość podłączenia innego mieszkania lub garażu do systemu.
    - itd., itp.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    A co powiecie na to:
    CB32

Centrala alarmowa Elmes CB32 przeznaczona jest do stosowania w instalacjach systemów alarmowych sygnalizacji włamania, napadu i kontroli dostępu w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, sklepach, biurach i innych obiektach. Współpracuje z bezprzewodowymi detektorami i pilotami produkcji Elmes Elektronik. Jest urządzeniem w pełni programowalnym i posiada trzy wyjścia alarmowania o obciążalności prądowej do 1A przeznaczone do łączenia zewnętrznych sygnalizatorów, dialera telefonicznego, itp. Centrala posiada także dedykowane wyjście dla powiadomienia telefonem GSM. Podświetlany panel LCD oraz klawiatura numeryczna pozwalają na wygodną obsługę i programowanie centrali. Zegar czasu rzeczywistego umożliwia precyzyjne określenie czasu wystąpienia 256 ostatnio zarejestrowanych zdarzeń. Specjalne procedury minimalizacji zużycia energii pozwalają na minimum 72 godzinną pracę centrali w trybie zasilania awaryjnego, przy zastosowaniu akumulatorów o pojemności 1800mAh. Centrala zapewnia obsługę do 16 użytkowników systemu i monitoring do 32 detektorów bezprzewodowych identyfikowanych jako niezależne linie alarmowe. Każdy użytkownik oraz każda linia mogą mieć dowolnie definiowaną nazwę o długości do 16 znaków.

Połączenie telefonu GSM z centralą CB32 wykonuje się specjalnym przewodem z ładowarką do telefonu, który należy zamawiać do konkretnego modelu telefonu.
    Schemat interfejsu >>>

SPECYFIKACJA

główne zalety to:
    - przystępna cena
    - łatwa rozbudowa, możliwość podłączenia innego mieszkania lub garażu do systemu.
    - itd., itp.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Paweł Marat napisał:
    A co powiecie na to:
    CB32

Schemat interfejsu >>>

SPECYFIKACJA

główne zalety to:
    - przystępna cena
    - itd., itp.

Pozdrawiam.

zamontowalem kilka tych central elmesa i sa stabilne i pracuja ok.ogolnie polecam jezeli chodzi o bezprzewodowke
  • Poziom 15  
    PBK napisał:
    no to też mi namieszaliscie w głowie
    byem pzygotowany na satel a tu jakas alternatywa hmm
    moze jeszcze to ktos skomentuje czy
    warto?

montuj satela bedziesz napewno zadowolony!