Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner Plustek OpticPro PT12 - raz komp go widzi a raz nie.

wojtekzak 31 Sty 2006 15:01 2038 2
  • #1 31 Sty 2006 15:01
    wojtekzak
    Poziom 11  

Witam.

Mam problem ze skanerem Plustek OpticPro PT12.
    Problem polega na tym, że raz go komp widzi a raz nie. Albo jest tak, że przeskanuje normalnie 1 strone i jak chce przeskanować strone 2 to już go nie widzi i pokazuje się komunikat że go nie widzi.

Co radzicie w takiej sytuacji??

Zaznacze, że skaner łączy się z kompem przez port drukarkowy i sprawdzałem już wszystkie ustawienia w biosie dla tego portu.

Pozdrawiam Wojtek

0 2
  • #2 31 Sty 2006 21:24
    Agentlos
    Poziom 25  

Odpowiedzi udzieliłem w moim poście Czy można przyspieszyć skaner?, ale żebyś nie szukał napiszę jeszcze raz CYTAT odnoszący się do mojego postu:

Cytat:
    Prawie bo raz go komputer widzi i skanuje dobrze, a raz go nie widzi i pokazuje się właśnie ten komunikat:

Czy czytałeś cały temat czy tylko częściowo?
    Pytam ponieważ na PIERWSZEJ stronie w poście z dnia 29 Mar 2005 18:19 zamieściłem dwa screen'y jeden taki jak ty i drugi co pokazuje się po naciśnięciu przycisku do wykrywania skanera (Scanner Utility). Odpowiedz na twoje pytanie jest zaraz po moim pytaniu:
    dbd napisał:

masz racje, dziwne to jest... zdrowy rozum podpowiada, że wypadałoby zostawić "capture printer port" zaznaczone, ale goście od Plusteka myśleli inaczej. Być może jest to błąd w programowaniu (zamiast False wpisali True albo odwrotnie... nie wiem). Ja mam odhaczone i drukarka drukuje normalnie, nawet sama się włącza Smile a lampa w skanerze sie nie zapala.

Czyli musisz po prostu odznaczyć w Scanner Utility pole Capture Printer Port i będzie działać. U mnie ustawienia zapisują się tylko na jedną sesję - gdy komputer sie zresetuje Capture Printer Port jest znów zaznaczone.

Chciałbym dodać, że z tym błędem nie jest tak że raz widzi skaner a raz nie. Przynajmniej u mnie po wydrukowaniu czegokolwiek na drukarce skaner przestawał funkcjonować, oraz gdy zeskanowałem coś i wyłączyłem okno skanowaniu :D - kiedyś co pomyłkę lub wydrukowanie czegoś resetowałem komputer. Receptą jest powyższa metoda która działa :D.

Pozdrawiam.
    Agentlos.

I jeszcze jedno. Chyba nie poświęciłeś za dużo czasu na szukanie odpowiedzi na Twoje pytanie bo odpowiedz miałeś pod nosem a nie czytajac nawet 1 strony mojego tematy ją przeoczyłeś :D.

Jeszcze raz pozdrawiam.

0
  • #3 31 Sty 2006 23:52
    wojtekzak
    Poziom 11  

Tak, masz rację, przeoczyłem to w twoim temacie. Zaraz spróbuje to odchaczyć i pewnie będzie dobrze.
    Dzięki i pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo