Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrówka Kodaka - PROSZĘ O POMOC.

31 Sty 2006 17:58 1073 4
  • Poziom 23  
    Witam

Dzisiaj zmieniałem soft w mojej kamerce Kodak DC200 przy pomocy programu "Kodak DC200 Plus Camera Update Software" i przy 50% postępu wielki, wielki pech chciał, że wyłaczyli prąd na moim osiedlu :(( Teraz jak chciałem soft jeszcze raz wgrać to piszę, że niewidz kamary i żeby uruchomić ją ponownie. Robiłem tak sto razy i nic :( Co ja mam teraz zrobić? Co koledzy doradzicie ? Bardzo proszę o jaką kolwiek wskazówkę.

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje Mateusz

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

Pisałem e-maila do Kodaka i dostałem szybko odpowiedź: cytuję
    "Szanowny Panie Mateuszu

Dziekuje za wiadomosc e-mail.

To rzeczywiscie pech. Niestety nie da sie niz juz zrobic z tym aparatem. Procesor musialby byc wymieniony. Przy aktualizacji instalacja musi byc dokonczona, w przeciwnym razie aparat jest trwale uszkodzony.Naprawa to koszt 141 euro plus koszt przesylki aparatu.

Polecam raczej kupic jakis nowszy model aparatu Kodak.

Z powazaniem

Marcin Z. "

Czy to jest prawda, że aparat został trwale uszkodzony ? Czy tylko tak napisał ten kolo z Kodaka, żeby kupić lepszy model poprostu?
    Proszę o jaką kolwiek odpowiedź. Szkoda mi tego aparatu wyrzucacz pomimo to, że jest stary ale fotki robi"ł" ładne :(

Pozdrawiam Zrozpaczony Mateusz
  • Poziom 23  
    Panowie. Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc?
    Żal mi tego aparatu, nie wiem co mam robić :(
    POMÓŻCIE :(
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Aparatu nie znam , ale w większości sprzętów przy wgrywaniu flesza jeśli zaniknie w trakcie zasilanie to mamy kuku , sprzęt bez softu nie ruszy , jedyne wyjście wtedy to wylutowanie flesza i zaprogramowanie w programatorze .
  • Poziom 23  
    Aha. Jako jedyny dałeś mi pozytywną odpowiedź, - że jakaś szansa jest. Ja nigdy nie wgrywałem softu programatorem, ale kogoś bym poszukał z moich okolic.

Pozdrawiam :)

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Rozmawiałem właśnie z pewnym panem znającym się na tym I bardzo się cieszę z tego co mi napisał.
    Wystarczy, że wgram pierwotny firmware a potem jak już aparat ruszy to normalnefo softa i będzie chodzić.
    Teraz pozostała sprawa znaleźienia tego pierwotnego firmwarwe .....
    Czy ktoś ma jakieś namiary na coś podobengo ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje - Mateusz
  • Poziom 23  
    Czy nikt nie spotkał się z tym początkowym firmware (initial firmware) ? Ja przeszukałem już całe google i nic Sad Może koledzy wiedzą gdzie czegoś takiego szukać? Ja w sprawach aparatów nigdy się niezagłębiałem to może dlatego nie wiem gdzie dokładnie szukać ... . Może macie jakieś swoje strony? Proszę o każdą pomoc.

Pozdrawiam Mat