Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar - nie chłodzi

31 Sty 2006 17:02 5104 5
  • Poziom 10  
    Witam forumowiczów.

Mam problem z lodówką polar (nieduża) która przestała chłodzić. Jeżeli wyłączy się ją na dłuższy czas i ponownie załączy zaczyna działać poprawnie do pierwszego wyłączenia się - potem już się nie załączy. Jeżeli zaraz po takim "wystartowaniu" odłączymy ją z prądu i podłączymy ponownie to również już nie zacznie pracować poprawnie (słychać ciche buczenie jakby kompresor nie mógł wystartować i nie słychać obiegu czynnika chłodzącego). Na obecną chwilę zwarłem termostat, załączyłem ją i chodzi (termostat jej nie wyłączy więc pewnie będzie chodzić tylko że non stop). Bardzo proszę o jakieś porady co może być przyczyną takiego zachowania i co należałoby jeszcze sprawdzić.

Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Możesz mieć uszkodzony termostat/wymiana/.Nie wolno załączać i wyłanczać w kr ótkim czasie lodówki/grożi uszkodzeniem sprężarki/
  • Moderator Elektrotechnika
    Po wyłączeniu trzeba odczekać około dwóch minut i można włączyć ponownie.
  • Poziom 10  
    Ale czy to może być faktycznie termostat skoro wyłącza się po osiągnięciu zadanej temperatury (jak się uda wystartować) ale nie załącza się potem w ogóle.
  • Specjalista AGD
    A jaka jest temp. otoczenia lodówki. he?
  • Specjalista AGD
    jeżeli temperatura otoczenia jest powyżej 16 stopni to wymień termostat zacina się meczanicznie.poz