Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dokumentacja elektryczna linii produkcyjnej

golem 31 Sty 2006 20:24 1683 2
  • #1 31 Sty 2006 20:24
    golem
    Poziom 10  

Witam!
    Stoje przed problemem stworzenia od podstaw nowej dokumentacji elektrycznej dla linii produkcyjnej pewnego zakładu. Nie mam do dyspozycji starej dokumentacji bo ta zostala zagubiona. W skład instalacji wchodzi: komputer, silniki indukcyjne sterowane poprzez falowniki, czujniki m.in. temperatury, położenia, elektrozawory itp.
    Moja prośba jest tego rodzaju - jeżeli macie dostepna jakas przykładową dokumentacje zakładu lub maszyny, w ktorej zostały użyte podobne urządzenia to bardzo by mi ulatwilo prace (po raz pierwszy bede zajmował sie tworzeniem takiej dokumentacji). Bądz strone lub jakieś źródła(literature) w których są wytyczne, które spowodują ze dokumentacja taka bedzie przejrzysta i miła dla oka. Wybralem juz programy do tworzenia schematów i z tym nie ma problemu - chodzi o zebranie wszystkiego aby tworzyło zgrabną całość w której łatwo jest znaleźć np. dane urządzenie. Mam nadzieje ze wystarczajaco zacimnilem sprawe :)
    Czekam na podpowiedzi.

0 2
  • Pomocny post
    #2 01 Lut 2006 07:52
    slawde
    Poziom 11  

Witaj !!!

Jeżeli wytrzymasz do jutra tzn. czwarku 02.02.2006 to prawdopodobnie coś Ci znajdę. Cała linia technologiczna pojechała na złom a papiery jeszcze nie dotarły do pieca. Jest tam SIMATIC S5, falowniki, elektrozawory itp.
    Podaj na maila adres to Ci wyślę parę kilo.:D

0
  • #3 01 Lut 2006 08:09
    golem
    Poziom 10  

Witam!
    Bardzo dziekuje za odpowiedz i oferowana pomoc. Czekam na dokumentacje z tej linii. Swoje dane podeslalem Ci na priva.

Pozdrawiam

0