Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laserowy skaner kodów kreskowych SCANTECH model: RIS-2010

31 Sty 2006 21:40 1330 2
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich na forum. Mam taki skaner i bardzo pilnie potrzebuję go uruchomić. Na tabliczce znamionowej jest :
    SCANTECH B. V.
    AMERSFOORT THE NETHERLANDS
    PO BOX 925
    Manufactured: December 1995
    MODEL: RIS-2010
    SOFTW: S4002225
    serial no: *551348*

Skaner posiada przewód zakończony wtykiem 15-sto stykowym takim jak wejście MIDI w karcie muzycznej komputera. Z tego wtyku wychodzi przewód zakończony wtykiem jak w klawiaturach komputerowych AT lecz ma tylko 3 bolce. Podejrzewam że to jest wtyk zasilania. Gdzieś wyczytałem że ten skaner pracował na rs232 ale jak go podłączyć - jaką przelotką, czym zasilić i wrazie gdyby ruszył to jakim sterownikiem lub programem go odpalić na komputerze to nie wiem :cry: Proszę szanownych kolegów o pomoc, wszystkie instrukcje, schematy i inne materiały bardzo mile widziane.
    Pozdrawiam serdecznie maciuś1
  • Poziom 11  
    Siema,
    Wybaczcie odgrzewanie zimnych kotletów ale rozkręciłem przed chwilą swój skaner (ten sam model co w temacie), który jakieś dwa lata temu uruchomiłem.
    Niestety mój czyta jedynie EAN8, EAN13, UPC (dwie podstawki pod układy plcc są puste :/).
    Jeśli ktoś potrzebował by info jak uruchomić taki skaner to zapraszam na gg 3845143.
    Dodam jedynie, że skaner wyposażony jest w RS232 @ 9600bps.
  • Poziom 12  
    Tak jak kolega napisał - niewiele on czyta. Fakt uruchomiłem go dzięki koledze i za to jestem mu wdzięczny. Układów w podstawki nie dostanie się nigdzie a od producenta to chyba będzie nie opłacalne. Pozdrawiam wszystkich czytających. Temat do zamknięcia.