Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka powietrza do masztu pneumatycznego 10 m

jam 08 Maj 2003 20:57 3932 6
  • #1 08 Maj 2003 20:57
    jam
    Poziom 15  

Czy ktoś rozwiązywał ten temat i jak? Proszę o poradę, jak w stosunkowo prosty sposób rozwiązać dobrze problem.
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 12 Maj 2003 22:43
    jacek20
    Poziom 13  

A może sprężarka do pompowania opon samochodowych na 12v wystarczy... Nie mam pewności ale chyba można takie coś dostać na www.oponeo.pl

0
  • #3 12 Maj 2003 22:49
    qbus
    Poziom 21  

nie no samochodowka odpada !!

maszt pneumatyczny na 10 m ? rozmiem ze cos sie bedzie podnosic ?? :) - jezeli tak to wszytsko zalezy od masy tego co bedzie podnoszone ...

a sama sprezarka to chyba nic az tak trudnego ... - zbiornik, tlok i silnik ;)

JEDNAK !! - 10 atmosfer to nie zabawa !! taki kompresor to potencjalna bomba !! dlatego uwazam ze robienie czegos takiego na wlasna reke jest istna glupota !! (oczywiscie jezeli stosujesz zbiornik ...)

0
  • #4 13 Maj 2003 00:56
    jam
    Poziom 15  

Jest to po prostu maszt antenowy teleskopowy, który udalo mi się zdobyć. Przeznaczony jest zreszą do tych samych celów. Ponieważ warunki antenowe mam takie, jakie mam, rozwiązanie wydaje mi sie najkorzystniejsze w takiej sytuacji. Tylko co z tą resztą, skoro do oryginału nie mam dostepu. Myslałem o sprężarce lodówkowej i jakimś zbiorniku oraz zazworze bezpieczeństwa i stworzeniu mozliwości opuszczania takiego masztu. Ponieważ ta strona fizyki nie jest moją najmocniejszą stroną, stąd próba odwołania się do doświadczeń. Fama glosi, że takie rozwiązania funkcjonują z dobrym skutkiem. Dziekuję za odzew i mam nadzieję na wsparcie w tej sprawie.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 13 Maj 2003 10:02
    ANTEQ
    Poziom 14  

nie lam sie.zrobienie sprezarki to nie jest az takie trudne jak cie strasza.ta od lodowki ma raczej za mala wydajnosc chyba ze ci sie nie spieszy z tym wysowaniem, masztu... zbiornik bedzie potrzebny jesli sprezarka ma niewielka wydajnosc a chcesz szybko podnosic.wydajna sprezarka da sobie rade bezposrednio. mozesz zrobic sam zalatw sobie do takich roozwiazan wystarcza ci podzespoly od ciagnika:L sprezarka, zawór bezpieczenstma i ewentualnioe zbiornik.rurki tez tam sa odpowiednie. do tego tylko silnik o odpowiedniej mocy.jesli wszystko dobrze poskrecasz to nie ma mowy zeby cos wybuchlo!! wszystko mozesz kupic na jakiejs gieldzie . albo jakis urzywany kompresor za niewielkie pieniadze.

0
  • #6 13 Maj 2003 10:16
    BJSusel
    Poziom 18  

:arrow: Qbus : skąd wiesz, że ma tam być 10 atmosfer???
    Ja myślę, że do podniesienia takiego masztu spokojnie powinny wystarczyć ze 4...

0
  • #7 13 Maj 2003 18:44
    jam
    Poziom 15  

Witam
    Na rekordach w podnoszeniu masztu na prawdę mi nie zależy :-)). Ale serdecznie dziekuje za wszystkie sugestie w tej sprawie zbliżające mnie do celu. Pozostaje mi tylko zgodnie z radami dobrać te stosowną resztę.
    Pozdrawiam.

0