Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Elektrolux ESL499 - alarm P i kontrolka soli

GumowyKurczak 01 Lut 2006 01:13 7960 5
  • #1 01 Lut 2006 01:13
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

Od jakiegoś czasu zmywarka Elektroluksa (model ESL 499) postanowiła przejąć kontrolę nad światem - pomimo tego, że było jej u mnie (przynajmniej dotychczas) całkiem nieźle - cała chemia firmowa, raczej nie ładowałem do niej dużo (bo i przecież dużo do niej nie wejdzie) i wogóle.
    W każdym razie z uporem maniaka usiłuje mnie przekonać, ze ma zatkany odpływ (alarm P) z tym, że na programie pierwszym działa ok (zazwyczaj hehe) - z tego co wyczytałem na forum to muszę ją rozebrać i poczyścić (jak już ją rozbiorę to pewnie na czynniki pierwsze :P).
    Dodatkowo wieśniara chyba chce popełnić samobója bo wciąż chce 'białej śmierci' tzn soli - pali czerwoną lampkę non stop - pomimo, że w zbiorniku na sól jest jej pod dostatkiem :]
    No i nie bardzo mam pomysł od czego zacząć przyuczanie jej do jej zawodu wyuczonego tzn do posłusznego zmywania :P
    Może ktoś będzie miał 'jedy słuszny' sposób na moje bolączki ??

0 5
  • Pomocny post
    #2 01 Lut 2006 05:57
    skryn
    Admin grupy AGD

Do czyszczenia:
    110B, 147, 148, 509,
    Tu masz linka do podobnej historii (inny typ, ale ta sama hydraulika):
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=262374&highlight
    PS. Kontrolka braku soli może przestać świecić dopiero po kilku cyklach mycia.
    No i sprawdź dokładnie syfon pod zlewem, bo może masz częściowo niedrożny (ten, do którego przymocowany jest koniec węża spustowego). Wbrew pozorom ma to duże znaczenie.

0
  • #3 01 Lut 2006 14:11
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

skryn napisał:
    Do czyszczenia:
    110B, 147, 148, 509,
    Tu masz linka do podobnej historii (inny typ, ale ta sama hydraulika):
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=262374&highlight
    PS. Kontrolka braku soli może przestać świecić dopiero po kilku cyklach mycia.
    No i sprawdź dokładnie syfon pod zlewem, bo może masz częściowo niedrożny (ten, do którego przymocowany jest koniec węża spustowego). Wbrew pozorom ma to duże znaczenie.

wątek z czyszczeniem elementów już mniejwięcej czytałem - na weekendzie będe się do niej dobierał ;)
    a z tą solą to cały czas miałem nadzieję, że jej przejdzie, ale tak mniejwięcej po 10 cyklach nadzieja zanikła i jej miejsce zajęło zdenerwowanie :] a te 10 cykli prania przeszło już może z pół miesiąca temu ;)

ajć i zapomniałbym podziękować za schemat gratów - WIEEELKIE DZIĘKI - będzie to gigantyczne ułatwienie w sobotnim dłubaniu

0
  • #4 03 Lut 2006 17:03
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

zamiast weekendowych prac spiąłem się i przeczyściłem wszystko wg wskazówek i zmywareczka biega jak ta lala.

Wciąż jednak jest problem z tą kontrolką soli :|

0
  • #5 03 Lut 2006 22:21
    skryn
    Admin grupy AGD

GumowyKurczak napisał:

Wciąż jednak jest problem z tą kontrolką soli :|

Nie przejmuj się, kontaktrony (czujki) też czasami nawalają... :wink:
    Nie martwiłbym się tym, syp sól raz na dwa tygodnie (przy normalnej czteroosobowej rodzinie) :D

0
  • #6 10 Sie 2006 10:22
    GumowyKurczak
    Poziom 11  

choróbcia - sprzęt się sypie chyba - aktualnie zmywarka działa tylko na programie 1 (tylko płukanie) - a innych (chyba na każdym - bo przyznaję się, że nie sprawdzałem wszystkich) dręczy mnie alarm tym razem 'F' - wg instrukcji należy skontaktować się z serwisem :] - może ktoś ma jakąś sugestię co do tego problemu ??

0