Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

(tuba czy skrzynia??)-subwoofer w samochodzie

01 Lut 2006 10:17 1443 3
  • Poziom 10  
    witam ! mam pytanko. chce zamontowac w samochodzie sub tylko nie wiem które rozwiazanie jest lepsze.. czy lepsza jest okrągłą tyba czy moze skrzynia basowa?? wiem ze napewno zastosuje głośnik 30cm... tylko nie wiem czym sie różni tuba od skrzyni... które rozwiazanie lepsze?? oczywiscie w sensie akustyki:)

_______
    Prosze sie troche rozejrzec po tym forum i po DIY tez najlepiej...
    tom
  • Poziom 27  
    Masz na myśli obudowę w kształcie walca, więc nie nazywaj jej tubą (bo tuba (ang. horn) to zupełnie co innego, np http://www.speakerplans.com/index.php?id=hornplans )
    W sensie akustyki nie ma znaczenia kształt obudowy, a jedynie jej objętość i ew. wymiary bass-reflexu. Czy zrobisz obudowę walcową, czy prostopadłościenną wyjdzie na jedno.
  • Poziom 13  
    Ja proponuje skrzynię tylko dobrą a nie jakieś badziewie. Tuba jest słaba sam mam i wiem polecam skrzynie to jest prawdziwy BAS!! Przekonasz się :)
  • Poziom 27  
    NIE TUBA!!
    Jeśli obudowa w kształcie walca będzie z prasowanego, klejonego kartonu zrobiona to jasne, że będzie słaba. Będzie się wyginała w rytm basu, wnosiła zniekształcenia, zabierała część energii i brzęczała. Ale obudowa prostopadłościenna też może być słaba. Przed zakupem obejrzyj dobrze, albo zrób samemu :-)