Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlanie przełączników w Mazda 323F BA

vob_20 01 Lut 2006 11:23 12193 8
  • #1 01 Lut 2006 11:23
    vob_20
    Poziom 13  

Witam

Nie dawno nabyłem Mazdę 323F r98 BA i mam takie pytanko, jak zapalę światła drogowe to niektóre przyciski na kopicie mi nie święcą np. od ogrzewania szyby, od świateł przeciwmgielnych, a inne święcą awaryjne, regulacja podświetlenia deski rozdzielczej, przełączniki od nawiewów. Czy tak musi być, czy może żarówki się po przepalały.

Poszukuję również jakiś książek do tej mazdy najlepiej po polsku, jak by ktoś coś takiego miał i mógłby mi wysłać byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

0 8
  • #2 01 Lut 2006 16:54
    Tomek665
    Poziom 28  

Doprecyzuj co nazywasz światłami drogowymi.

0
  • #3 02 Lut 2006 11:14
    vob_20
    Poziom 13  

witam

chodzi mi o światła mijania

0
  • #5 21 Cze 2007 12:44
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Żarówki zakończyły żywot. To takie małe karzełki. Przy odrobinie sprytu wmaślisz tam diody świecące i zapomnisz o wymianie.

1
  • #6 22 Lut 2008 18:16
    mrocznyrycerzop
    Poziom 9  

a ja w zwiazku z tematem mam pytanie jak sie dostac do tych zarowek do podswietlenia obrotomierza i predkosciomierza? mam zielone podswietlanie i chcialbym je sobie zmienicna innny kolor.

1
  • #8 31 Lip 2011 12:43
    pulkownik
    Poziom 14  

Witam, może tutaj znajdę odpowiedź na moje pytanie. Szukałem w nacie i nic.

U mnie nie działa podświetlenie konsoli środkowej (regulacja ogrzewania i wentylator).
    Rozebrałem całość i dostałem się do białego pudełeczka w którym siedzi elektronika sterująca. Posprawdzałem żaróweczki i wszystkie są dobre. Sprawdziłem tez miernikiem i niestety brak napięcia na końcówkach.

Oświetleni to wcześniej działało, czasem jak jechałem po wertepach to migało. Teraz całkowicie zgasło.

W mojej mazdzie wygląda to trochę inaczej niż w poradniku który umieścił spokoandy.

Znalazłem schemat do instalacji elektrycznej, ale niestety nie potrafię znaleźć gdzie to jest.

1
  • #9 01 Sie 2011 16:03
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

pulkownik napisał:
    Oświetleni to wcześniej działało, czasem jak jechałem po wertepach to migało. Teraz całkowicie zgasło.

Masz gdzieś niekontakt, zerwany przewód, poluzowane złącze... Metoda radzieckich uczonych - Macajewa i Szarpakowa przyniosą ci odpowiedź, gdzie leży problem. Szarp przewodami, ruszaj złączami, wyłącznikiem, regulatorem oświetlenia...

0