Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z komputerem (restartowanie)

01 Lut 2006 11:56 744 4
  • Poziom 2  
    Mam problem z komputerem restartuje sie gdy gram w gry lub uruchomione sa jakies programy (nie tyczy sie to do wszystkich programow i gier) Moim zdaniem może to byc spowodowane złym dobraniem czesci do komputera.
    Posiadam Athlona Xp 2,6 Płyte główna ASUS A7V600sata ram512 Karta grafiki GIGABYTE 256 GF5700fx zasilacz 300W Prosił bym o pomoc w ustaleniu usterki. GG 1804455
  • Poziom 22  
    po pierwsze dzial komputery hardware
    po drugie: czasami tak sie dzieje gdy zasilacz jest za slaby wiec te 300 W moze byc malo
    podaj mi wszsytkie urzadzenia ktore sa w komputerze to ci powiem czy zasilacz jest za slaby
    mi sie tak dzieje od czasu do czasu (tzw. raz na miesiac?)

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    sprawdz sobie temperature (wiatraczki) na karcie graficznej i procesorze być może podczas obciążenia komputera temperatura jest zbyt wysoka
  • Poziom 27  
    Witam !

To rzeczywiście wygląda na zasilacz. Ale... taki sam efekt mogą dawać uszkodzone ( wyschnięte i popękane) kondensatory elektrolityczne na płycie głównej.
    Ja bym zrobił tak :
    Po pierwsze : dokładnie obejrzał płytę głónwą a konkretnie kondensatory - te znajdujące się przy procesorze. Jeśli są wśród nich takie, które mają popękane "pokrywki" lub też są spuchnięte - to znak, że to płyta główna.
    Po drugie : pożyczył od kogoś sprawny zasilacz tej samej albo wiekszej mocy i przez klika dni popróbował obciążając komputer jak zwykle.

Powodzenia !

Pozdrawiam !
  • Poziom 11  
    A ja bym sprawdzil najpierw w biosie czy czasami czy czasami nie ma wlaczonej ochrony przed przegrzaniem sie proca moze za niskie sa wartosci powinno byc okolo 50 stopni C