Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matiz gaśnie po kilku kilometrach, po odpaleniu jedzie ok

corrado63 01 Feb 2006 13:19 5711 7
    corrado63
    Level 11  
    Mój Matiz przejechał prawie 100 tys. km w tym prawie 60 tys. na gazie. Od kilku dni po przejechaniu około 6 - 7 km gaśnie zarówno na paliwie jak i na gazie. Przy odpalaniu miga czek lub gaśnie zupełnie. Słychać jak pracują przekaźniki i pompka, która niekiedy nie zostaje wyłączana. Po kilku próbach odpala i można wtedy jeździć cały dzień. Rano nawet przy -35 st. mrozu odpalał bez problemu. Wie ktoś co może być powodem takiego stanu???????????.
    Może ktoś opisze mi gniazdo serwisowe i jakie styki połączyć aby czek wymigał kody błedów??
    Z góry wielkie dzieki. Pozdrawiam
    cobraa
    Level 27  
    Mostkuje sie a i c i odczytujesz pamiec na kontrolce kody sa 4-ro cyfrowe
    corrado63
    Level 11  
    Cobra dzięki. ale czy gniazdo to ma w jakiś sposób oznaczone styki?? Nogdy tego nie robiłem.
    Najciekawsze jest to, że gdy odpalę silnik po zgaśnięciu mogę jeździć cały dzień bez względu na temperaturę i długość trasy. Zapala kilkadziesiąt razy zimny i ciepły.
    vvaldek
    Level 28  
    na 90 % poszedl modul w aparacie niedawno walczylem z takim autem
    corrado63
    Level 11  
    Sprawdziłem w moim Matizie wszystko i okazało się że po odłączeniu zasilania od czujnika ciśnienia w kolektorze ssącym świeci się czek a auto odpala bez problemu i silnik pracuje tyle, że na lekko podwyższonych obrotach. Podłacze kostkę i problem wraca. Wnioskuję, że nie jest to czyjnik optyczny w aparacie. Czy ktoś miał podobny przypadek??
    Ten czyjnik znajduje się na podszybiu obok pochłaniacza i połączony jest cienką rurką z kolektorem tuż obok przepustnicy.
    vvaldek
    Level 28  
    pisales ze niekiedy przy zgaszonym silniku pracuje pompa paliwa , gdy sie tak zdarzy jeszcze raz to wypnij kostke z aparatu ,jesli przestanie pracowac to napewno jest to aparat ,,, sprawdz kostki przy stacyjce szukaj w moich postach tam jest wszystko co znalazlem za 1 wieczor na temat zaplonu w matizie
    jacZek
    Level 14  
    Witam.
    W zeszłym tygodniu przerabiałem podobny przypadek .Matiz zgasł po chwili odpalał i tak sie to powtarzało.Wymieniłem moduł w aparacie zapłonowym i usterka ustąpiła.
    corrado63
    Level 11  
    Dzieki wszystkim za pomoc. Wymieniłem aparat i jest ok. Przed wymianą pokazał kody usterki modułu optycznego. Pozdrawiam