Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

x14xe i nieudana proba polaczenia sie ze sterownikiem

01 Lut 2006 14:14 3485 11
  • Poziom 14  
    Witam

Otoz posiadam zlacze 10 pinowe takie jak na foto ktore zamieszczam
    Zrobilem interfejs ALDL na max232 takze zamieszczam foto
    ALe nie moge sie polaczyc z komputerem :(

Musze wykasowac kody bledu gdyz jest ich zbyt duzo by stwierdzic czemu silnik na wolnych obrotach gasnie albo skacza mu obroty
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Drugi interfejs ktory zamiescilem na stronie wlasnie obsluguje i 160 Baud oraz 8192 baud

Pozatym ty uzywasz TECH1 i TECH2 ktory kosztuje 16 tys zl
    Jak dla mnie abstrakcja - Nawet na allegro uzywane sa po 8-10 tys zl

Ja wole zrobic nawet 10 czy 20 roznych interfejsow jesli bede potrzebowal i tak taniej wyjdzie od Techa
    Wiem ze najprosciej isc i zaplacic ale ja jestem tego zdania ze lepiej zrobic cos samemu i zeby to zostalo w glowie ale ty jak narazie nie jestes zbyt pomocny - Chyba ze w slowach krytyki

Jak uda mi sie polaczyc i skasowac bledy to zamieszcze lopatologiczny opis oraz schemat wraz z softem ktorym udalo mi sie polaczyc

Wiem ze przez takich jak ja tracisz dochody ale sorry - Kazdy orze jak moze

Pozdrawiam

Program jakim probuje sie polczyc to ALDLMON
    Zamieszczam rowniez na stronie

Bledy jakie pokazuje program to :
    jak sa wpiete wszystkie piny "Cable or interfejs missing"
    jak wypne pin 8192 "Ecm not responsing"

Zatem stwierdzam ze interfejs dziala ale nie moze program nawizac komunikacji z komputerem
  • Poziom 14  
    Nikt nie twierdzi ze to jest takie proste - Jak by tak bylo to nie musial bym prosic o pomoc
    Ja Ciebie doskonale rozumiem bo im wiecej bedzie mozna sie dowiedziec na ten temat to tym wiecej osob bedzie probowalo zrobic cos samemu
    Wiem ze musisz zarobic i odrobic kase jaka wydales na te techy oby Ci sie jak najlepiej wiodlo

Nie mam zamieru grzebac w sterowniku - ja chce tylko wykasowac bledy zeby stwierdzic co jest nie tak i miec na przyszlosc interfejs w razie gdyby znowu cos nawalilo to zebym wiedzial co

Nie mam zamiaru sie tym zajmowac na codzien gdyz robie co innego i nie narzekam na brak zajec :)

Ja zostane przy swoim i bede probowal zrobic interfejs oraz znalezc oprogramowanie ktorym si epolacze z moim delco :)

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    skasowane pliki
  • Poziom 14  
    Wiec skonczylo sie na tym ze zbudowalem sobie euroscana na 2x com i wykasowalem bledy

Program pokazuje kod usterki 33 i ztego co znalazlem w sieci to to jest czujnik cisnienia w kolekrzorze - zbyt wysokie napiecie

Gdzie ten czujnik sie znajduje ?bym mogl go wymienic