Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie w C nauka na przykładach

treker 01 Lut 2006 16:00 7502 17
  • #1 01 Lut 2006 16:00
    treker
    Poziom 25  

Witam!! Zaczynam programować w C. Lubię uczyć się na przykładach, więc czy mógł by mi ktoś napisać i podać przykład czegoś takiego że silnik połączony z PB1 10sekund działa wraz z drugim połączonym pod PB2 potem PB1 5sekund sam a potem PB2 5sekund też sam.

Bardzo mi na tym zależy bo nie wiem dlaczego ale zauważyłem że szybciej się uczę rozkładając przykład na czynniki pierwsze. A sam w tej chwili nie potrafię zrobić tego . Na razie wystarczy mi jeśli silniki będą kręciły się w jedną stronę, bo w tej chwili nie mam mostków.

Pozdrawiam Treker

0 17
  • #3 01 Lut 2006 19:34
    treker
    Poziom 25  

Dzięki.
    Ale naprawdę wolałbym taki przykład jak napisałem w poście po wyżej bo będę wtedy wiedział co i jak dokładnie ma robić.

0
  • #4 01 Lut 2006 19:54
    bogdan_p
    Poziom 39  

Zacznij naukę od podstaw, które masz na stronie a nie czekaj na gotowca.

0
  • #5 01 Lut 2006 20:24
    treker
    Poziom 25  

Ok. Jak uważacie. Nie chodziło mi oto żeby ktoś mi napisał program a ja go w gram do uC i to wszystko chciałem sie na tym przykładzie uczyć; ale trudno:cry:

Pozdrawiam Treker

0
  • #6 01 Lut 2006 20:30
    zerpo
    Poziom 22  

treker napisał:
    ok jak uważacie ale mi niechodziło oto żeby ktos mi napisął program a ja go przesle na uC i to wszystko chciałem sie na tym przykładzie uczyć; ale trudno

Piszesz jednym ciągiem, bez znaków przestankowych, z masą błędów ortograficznych i w ogóle Cie zrozumieć nie można. Nie dziw się, że nikt Ci nie może/nie chce/nie umiem pomóc, skoro nie można Cie zrozumieć. Naprawde, Twoje wypowiedzi się kupy nie trzymają.
    Pewnie odpiszesz tak jak Daniel93 - "po co mi ortografia do elektroniki?"... Ale to nie o to chodzi.

0
  • #7 02 Lut 2006 08:07
    treker
    Poziom 25  

Sorry... Zawsze staram się pisać poprawie i sprawdzam ortografie ale wczoraj się bardzo spieszyłem i nie zdążyłem. Zaraz to poprawie.

Niech się ktoś zlituje i mi to napisze obiecuje że przestanę już zawracać wam głowę. Ciągle czytam każde kursy jakie znajdę ale mam różne problemy. A ten program naprawde mi wiele da.

0
  • Pomocny post
    #8 02 Lut 2006 13:23
    daniel93
    Poziom 29  

zerpo: :twisted: :P
    treker: Ja Ci moge pomóc, i w bascomie to napisać jak chczesz.

0
  • #9 02 Lut 2006 13:26
    zerpo
    Poziom 22  

daniel93 napisał:
    treker: Ja Ci moge pomóc, i w bascomie to napisać jak chczesz.

Danielu, może zacząłbyś wreszcie czytać ze zrozumieniem, jaki język programowania widnieje w tytule Wątku??

0
  • #10 02 Lut 2006 13:29
    daniel93
    Poziom 29  

Jak bym tego nie widział.
    Ja umie tylko bascoma (troche) i jak chce to mu moge w nim napisać.

p.s. Dziwne że tak c ci łatwo wchdodzi do głowy bo ja też z nim prubowałem ale się nie udało :(

Proszę spróbować najpierw poprawić z błędów swoje posty [sq9jjh]

0
  • #11 02 Lut 2006 14:02
    Tawez
    Poziom 18  

Bo to jest tak, ze kazdy ma pewne predyspozycje do konkretnych rzeczy.
    Pewni ludzie brak predyspozycji nadrabiają pilnoscią (ale jest to gatunek ginący).

Dla pocieszenia napiszę Ci daniel93 tyle:
    Jeden z moich wykładowców na studiach przytoczył kiedyś anegdotę o znanym informatyku.
    ("znany informatyk" nie jest w tym przypadku bytem abstrakcyjnym, ale niestety nie pamietam Imienia i Nazwiska)
    Informatyk ten, został zapytany o to, który jezyk programowania sprawił mu najwięcej trudności w nauce.
    Po niewielkiej chwili zawahania odparł: pierwszych 10.

0
  • #12 02 Lut 2006 15:34
    treker
    Poziom 25  

chodzi oto że po piewrsze chce w C bo chcę na tym przykładzie się uczyc a bascoma nie chce gdyż o ile pamiętam nie obsługuje chyba ATMEGA8 i nie obsługuje mojego programatora a STK200 nie chce misię robić. Bo i tak mój pierwszy programator robiłem 3 razy bo zawsze było cos źle. Więc jeszce raz prosze o kod programu w C

0
  • #13 02 Lut 2006 16:19
    bogdan_p
    Poziom 39  

Cytat:
    chodzi oto że po piewrsze chce w C bo chcę na tym przykładzie się uczyc a bascoma nie chce gdyż o ile pamiętam nie obsługuje chyba ATMEGA8 i nie obsługuje mojego programatora a STK200 nie chce misię robić. Bo i tak mój pierwszy programator robiłem 3 razy bo zawsze było cos źle.

nie sprawdziłeś nic o Bascomie a już wiesz że nie nadaje się .........
    ku Twojemu zaskoczeniu Bascom obsługuje całą rodzinę AVR łącznie z AtMega 8 , to samo dotyczy programatora bez problemu obsługuje STK 200 i wiele innych
    zobacz sobie tą stronę http://www.edw.com.pl/index.php?module=Conten...&POSTNUKESID=a8b785e31ccf4791eae64ff2cf844bff

0
  • #14 02 Lut 2006 18:01
    treker
    Poziom 25  

przeczytałem to wszystko co tam jest ale napisałem ,że NIE MAM stk 200 tylko mam taki programator jak tu http://www.patron.net.pl/konstruktorzy/AVR_tutorial.htm
    chyba że można wykorzystać ten mój programator to powiedzcie mi jak on się nazywa (to co trzeba w bascomie ustawić) tak samo tam gdzie trzeba ustawić typ uC to tam tez nie ma nazwy ATMEGA8 czy może jest to M8 bo tak opcja tam jest ?

0
  • Pomocny post
    #15 02 Lut 2006 18:51
    daniel93
    Poziom 29  

Tawez: Ja Cię pociesze i powiem że po bascomie (jak braknie mu możliwości) przerzucam się na c.
    treker: Ten programator BEZ PROBLEMU będzie działć.
    A jak skonfigurować BASCOM-AVR moge ci wytłumaczyć.

0
  • #16 02 Lut 2006 19:06
    treker
    Poziom 25  

ok to mozę na gg ok

mój numer to 8439111

0
  • #18 03 Lut 2006 07:44
    treker
    Poziom 25  

ATMEGA8.
    ALe nawet jak masz inny to pogadamy i mi troche wytłumaczysz jak zkonfigurować Bascoma z tym programatorem:D CZekam na gg

0