Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amator DSS101 UKF

01 Lut 2006 18:55 1363 3
  • Poziom 10  
    Dzień Dobry!
    Prosiłbym Kolegów o poradę w następującej sprawie: przestrojony przeze mnie kilka lat wcześniej Amator przestał prawidłowo odbierać UKF. Tzn. odbera stacje w pełnym zakresie, lecz jest to odbiór na granicy słyszalności, tak jak gdyby odbierał bez podłączonej anteny. Nie było żadnej ingerencji w głowicę, napięcia na UL 1601 OK, na 1211 też OK, zasilanie na głowicy ok. 11V (czyli prawidłowe w tym modelu), polaryzacja baz ok.2V, przejścia na przełącznikach zakresów też OK. Za to napięcia na BF-ach w głowicy prawidłowe tylko dla T102. T101 BE-OK, C-ok. 3,5V; na T103 wszystkie wartości są ok. 0,5V. Na pozostałych zakresach odbiera świetnie. Przypominam, że w odbiorniku zupełnie nic nie było robione, włączany był okazjonalnie, odbierał czysto i głośno. Może któryś z Panów spotkał się z podobna usterką? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki zanim bedę musiał dobrać się do głowicy.
    Dziękuję i pozdrawiam!
  • Spec od drukarek
    Witam.
    nigdy co prawda mi się to nie trafiło, ale słyszałem o nawet powszechnych u tych radioodbiorników usterkach warikapów w głowicy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    skoro t102 ma prawidlowe zasilanie, to do glowicy dochodzi to co powinno, usterka jest w samej glowicy bankowo
  • Poziom 10  
    Witam Kolegów!
    Dziękuję Panom za powyższe wskazówki. Uszkodzony był kond. C116 (4,7nF). Po wymianie odbiornik hula, aż miło słuchać.:D
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.