Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic NV-HD630 - wyłącza się nagrywanie

oppex 01 Feb 2006 21:30 738 3
 • #1
  oppex
  Level 10  
  Magnetowid odtwarza super. Ma jednak problem z nagrywaniem. Mianowicie po włączeniu nagrywania po przypadkowym czasie (raz 5 min innym 30 min) wyłącza się. Po ponownym wciśnięciu nagrywania także po kilku czy kilkunastu minutach wyłącza się. Jakość tych niestety cząstkowych nagrań jest bardzo dobra. Nieraz po kilku kolejnych ponownych wciśnięciach klawisza REC potrafi pokazać na ekranie TV komunikat "Please use tapewith unbroken recording tab". Nie jest to problem wyłamanego ząbka kasety gdyż usiłuję nagrywać na nowych kasetach. Jest to magnetowid przywieziony z niemiec z przestrojoną fonią. Dzięki za każdą poradę!
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #3
  oppex
  Level 10  
  Bardzo dzięki rabbit2. To na pewno ten "styczek". Bardzo słabiutko dociska się do kasety aby sprawdzić czy ząbek nie jest wyłamany. Nie wiem niestety jak go rozebrać. Nie wiem także czym on jest dociskany - sprężynką czy tylko wygięciem jakiegoś plasticzku wewnątrz. Jeśli ktoś to rozbierał to proszę o poradę.
 • #4
  rabbit2
  Level 19  
  zazwyczaj są to dwie blaszki ustawione do siebie równolegle , w chwili kiedy kaseta jest na swoim miejscu w magnetowidzie , a w kasenie nie jest wyłamany ząbek, blaszki się ze sobą stykają ponieważ jedna z nich jest tak wyprofilowana że ząbek w kasecie docisnie ją do drugiej blaszki i jest przejscie.Napewno są one też w jakies obudowie , ale to zadna filozofio , zobaczysz. Pozdrawiam