Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja głośności dodatkowego wzmacniacza samochodowego na TDA8563

01 Lut 2006 23:14 765 3
  • Poziom 2  
    Czesc mam nastepujacy problem mam radyjko samochodowe i troszke mu brakuje mocy wiec postanowiłem do niego zbudowac wzmacniacz a wybór padł na kostke TDA8563 a dokładnie mój problem polega na tym ze chciał bym zrobic dla tego wzmacniacza regulacje głosnisci ale niemam pojecia jak próbowałem juz na kilka sposobów i nic dodam ze wzmacniacz jest podłaczony do wyjscia radia a nie przed koncówke radia.
  • Poziom 21  
    uuuu...
    rozumiem, ze z końcówki mocy radia puszczasz sygnał na drugą końcówke, którą zrobiłeś, tak ?
    Wydaje mi się, ze to nie jest najlepszy pomysł.
    Do regulacji głośności wystarczy potencjometr przed twoją zrobioną końcówką mocy. Logarytmiczny jest wskazany.
    Jak chcesz stereo, to bierzesz podwójny potencjometr.
    Ale zaraz, zaraz.. masz dosyć kompetencji, zeby zrobić końcówkę mocy, a nie jesteś w stanie zrobić regulacji głośności ?
  • Poziom 2  
    No tak sygnał jest wzmacniany przez 2 koncówki a co kompetencji to wstawiałem na rozne sposoby podłanczane potecjometr pomiedzy jedna a druga koncówka i niebyło efektu za duzego. No a jak wpiołem sie w radiu przed kancowka mocy radia tylko szło bezposrenio na ten robiony wzmacniacz to jeszcze ciszej grało niz na końcówce orginalnej choc robiona ma wieksza moc. Prosze o pomoc.
  • Poziom 21  
    a dobrze podłączasz ten potencjometr ??

Pierwsza nóżka to "wejście", śródkowa to "wyjście", a trzecia koniecznie musi być podłączona do masy.

Nie ma takiej możliwości, zeby nie działało.

Zastanow się nad tym, aby ta twoja zrobiona końcówka pobierała sygnnał z przedwzmacniacza, czyli przed oryginalną końcówką mocy. Tak będzie zdrowiej.

pzdr