Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korekcja mikrofonu na żywo w kompie, jaki soft?

01 Lut 2006 23:40 2213 2
  • Specjalista EDA
    Panowie, mam taki problem: potrzebuje programu, który przy pracy na żywo dokonywąłby korekcji i obróbki sygnału wchodzacego do karty muzycznej. Próbowałem juz Parametric equalizer pro , Spectrum analyzer pro live 3.9, jak dotad ten ostatninajlepiej się sprawuje. Mam w kompie 4 karty muzyczne i na małe imprezy chciałbym miec korekcje mirofonu. Czy znacie cos w gatunku softu, który wymieniłem służącemu temu? Parametric equlizer ma opóznienie klika ms, więc to co sie mówi, w głośnikach wychodzi z opóznieniem, regulacja czasów latency i buffer nic nie pomaga, przy najniższych możliwych ustawiniach 4ms i 16 bufora jest to opóznienie i przeszkadza.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Latencji się nie pozbedziesz, bo każda karta muzyczna ją wprowadza. Poza tym im karta gorsza tym latencja większa. Ponad to dochodzi jeszcze opóźnienie spowodowane obróbką sygnału przez komputer.
    Trochę się dziwię po co wkładałeś aż 4 karty muzyczne. Profesjonalnie rob się tak, że kupuje się jedną, porządną kartę muzyczną z kilkoma wejściami i wyjsciami, pod które możesz podłączyć wiele sygnałów i jednocześnie je obrabiać. W sumie to rozwiązanie może być nawet tańsze.

Co do samego opóźnienia sygnału z mikrofonu to powiem Ci, że jest to nawet korzystne zjawisko, ponieważ zapobiega sprzężeniom akustycznym powstałym pomiedzy mikrofonem, a głosnikami. Bardzo często własnie w systemach konferencyjnych w celu pozbycia się zprzężeń stosuje się układy opóźniajace :)

Jacek "Plumpi"
  • Specjalista EDA
    A, ostatnio instalowałem, PC marka, a ten mi pokazał że chipset nvidii ma jednak kunkcje znaną z soundblasterów- EAX, to prawda? A tak przy okazji, udało mi się problem rozwiąza, płyta ma dwa niezależne wejsciamikrofonowe, po ich uaktywnieniu, i włączeniu cyfrowej obróbki dzwięku mogę dowolnie korygowac suygnał z mikrofonów. Nie ma praktycznie żadnych opóżnień. A i korektor graficzny nvidii bardzo łądnie się sprawuje.