Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czysczenie laserów izopropanolem IPA Plus.

marcinelektronik 02 Lut 2006 00:13 1796 11
  • #1 02 Lut 2006 00:13
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam.
    Zakupiłem płyn do czyszczenia lasera w spraju, IPA Plus, problem w tym że wszystkie lasery mi giną po czyszczeniu.
    Zawsze czyściłem jakąś chustką higieniczną i pomagało a teraz Kicha.
    Nie wiem może żle coś robię, zawsze kiedy chce wyczyśćić PICKUPa psikam bezpośrednio na soczewkę i czekam aż odeschnie.
    Może powinienen popsikać na szmatkę?
    Dziękuję za podpowiedż.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

0 11
  • #2 02 Lut 2006 00:28
    Lucki
    Poziom 21  

Witam! Tutaj masz mojego autorstwa poradnik, który jakiś czas temu sprzedawałem na allegro.

Pozdrawiam

Nie powinno się psikać na soczewkę, bo wszystkie środki tego typu są na bazie alkoholu. Wyźera on warstwy soczewki !!!

2
    Załączniki:
  • #3 02 Lut 2006 00:38
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam
    Właśnie przed chwilką znuw zajrzałem do diory z opisanym laserem.
    Po czyszczeniu nie czytała i przetarłem soczewkę zwykłą hustką i zauważyłem że soczewka jest jakaś klejąca szkło nie było śliskie.
    Zamoczyłem hustkę w wodzie i przetarłem soczewkę i pomogło laser zaczął znów działać, ale na 5 minut po chwili zaczęła płyta przeskakiwać i znuw nie czyta.
    Teraz czyszczenie nie pomaga.
    Myślę że będę musiał go wymienić przedtem czytał ok ale niekture płyty przeskakiwały.
    Bardzo dziękuję za poradnik.
    Przeczytam.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

0
  • #4 02 Lut 2006 00:46
    Lucki
    Poziom 21  

Jeszcze mozesz troszkę podrasować twój laser. Nie bede się powtarzał. Ściągnij mój opis i pokombinuj z potencjometrem. Nawrawdę działa!!!

:D

0
  • #5 02 Lut 2006 01:01
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam.
    Tak ten peerek był już podkręcany, boję się że ten płyn dostał się do środka lasera i zabrudził nie tylko diody ale i sam laser, tak więc z twojego opisu pozostaje mi tylko zanurzyć laser w wodzie z ludwikiem.
    druga sprawa to to że jak pierwszy raz wycierałem laser to był taki jakis klejący z tego płynu więc niebieska warstwa mogła ulec uszkodzeniu.
    Trzecia sprawa to to że mogłem wypalić laser bo układ ostrości mugł zadziałać na maxa przy brudnych szkiełkach lusterkach i soczewce lasera.
    Tak więc zostawię go sam na sam i niech se popływa jutro odpiszę co z tego wyszło.
    Może ludwik pomoże.
    Ten płyn co psikałem na laser to orginalny środek do czyszczenia laserów czytników dvd głowic zakupiony w www.ag.net.pl i zawiera alkohol izopropylowy To kontakt IPA PLUS.
    Dzięki.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

0
  • #6 02 Lut 2006 01:25
    Lucki
    Poziom 21  

Nie ma za co ! A jak już go wyjmiesz i podłączysz to napisz co się stało, bo jestem ciekawy efektów tego "moczenia".

p.s
    thx za ptk

Pozdrawiam :D

0
  • #7 02 Lut 2006 01:42
    prus
    Poziom 11  

niebezpieczny oraz najbardziej brutalny sposob to rozkrecic i czyscic husteczka

0
  • #8 02 Lut 2006 01:52
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam.
    Husteczka pomogła.
    Zawsze używałem papierowej higienicznej i nikt nie narzekał.
    Coś do płynu to nadal nie wiem jak się go używa i dlaczego pozostawił tak trzymający nalot?
    pozdrawiam.
    Marcin.

0
  • #9 02 Lut 2006 10:16
    admiral25
    Poziom 13  

Nie wiem jak to jest, ale wszyscy skupiają się na czyszczeniu soczewki. Podczas moich zabaw z laserkami odkryłem że newralgicznym punktem jest lustro pod soczewką! jeśli jesteś w stanie podnieść soczewkę i na cienkim patyczku w watką nasączoną izopropylem podejść do lustra to zrób to (wymaga cierpliwości i precyzji ale działa w 95%) Aha i nie rozkręcaj lasera. Ponowne ustawienie (zwłaszdza w DVD) to długie godziny zabawy.

0
  • #10 02 Lut 2006 14:19
    dartomis
    Poziom 15  

Kolego.Jeśli masz dostęp do eteru- trudny do zdobycia, to nim czyści się idealnie. Piszę na własnym przykładzie. Moje zapasy juz tez niestety sie skończyły- bardzo lotny
    Pozdrawiam

0
  • #11 02 Lut 2006 14:19
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Dzięki admiral25 też raz rozebrałem górną część soczewki czyściłem lustro ale ustawienie nie było możliwe, nie pamiętam co to było.
    Lusterko ma duże znaczenie i czasem jest tak niestarannie laser wykonany że ma prawo co chwila się zabrudzić.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

0
  • #12 03 Lut 2006 23:07
    marcinelektronik
    Poziom 27  

Witam.
    Czyszczenie lasera wodą z ludwikiem nawet po zamoczeniu i dokładnym wysuszeniu nie pomogło.
    Środek o którym wspomniałem był do niczego wszystkie lasery czy to dvd w tv czy zwykłe audio zdychały pomimo tego iż wcześniej działały nawet niewielka ilość tego środka na chusteczce niszczyła laser a zwykła flaszka nie. OH TEN czarodziejski płyn, który naciągnął mnie już na spore koszta.
    Przeszedłem na starą sprawdzoną metodę nie eksperymenty na laserach ale normalne czyszczenie jak to robiłem do tej pory.
    Dzięki za wszystko.
    Ustawienie soczewki w diorze po rozkręceniu laserka cdm4.19 jest nie możliwe pomimo tak dobrego mocowania i wydawało by się że nic nie da się już ustawić.
    No chyba że ktoś ma sposób.
    Jeszcze chciałbym wspomnieć że ten czarodziejski płyn nie niszczył mi warstwy niebieskiej na żadnej z soczewek.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

0