Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kolumny podlogowe firmy LIFE...

Illusion 02 Feb 2006 02:04 3584 3
    Illusion
    Level 17  
    Witam wszystkich forumowiczy:)

Jestem kompletnie zielony w sprzecie Audio , ale oczywiscie chcialbym to zmienic i co nieco poglebic swoja wiedze ;). Ostatnio w moje rece wpadly dwie kolumny podlogowe firmy LIFE model 8992. Moc nominalna 120 WAT, Max 200 WAT. Pasmo przenoszenia 25-22500 Hz i jakies CE 4-8 ohm.

kolumny podlogowe firmy LIFE...

Glosniki wysokotonowy ma srednice 7,5 cm
    Glosniki sredniotonowy ma srednice 10 cm
    2x niskotonowe maja 16 cm

Niestety na magnesach nie ma nic odnosnie ih mocy jedyne co jest napisane to 8 ohm. W obudowie nie ma zadnych przegrod, ale cala obudowa jest jakas otulina wypelniona. w jednej z kolumn zwrotnica wyglada jakby byla przepalona (moze sie nie znam) ale jest ciemna.. natomiast w drugiej kolumnie wyglada jak nowa. Kupujac ta kolumny dzialaly tylko 2 glosniki bassowe z 4. jeden byl przepalony a w drugim byla podobno zawieszenie do wymiany (bo gral dobrze ale tylko wtedy kiedy sie wdusilo membrane do srodka). 2 wysokotonowe sa spalone. Natomiast sredniotonowe zrobily mi mila niespodzianke, po 2 miesiacach nagle zaczely grac.musze jeszcze dodac ze wyminiele 2 bassowe (te spalone) na Alphardy WH656 zdaje sobie z tego sprawe ale chcialem kupic cos na szybko.

Kolumny te sa podlaczone do wzmacniaczna Unitra Diora (niestety nie wiem jaki model poniewaz wzmacniacz zostala caly zamalowany brazowa farba, napewno pod kolor mebli poprzedniego wlasciciela, mi sie to wogole nie podobalo i ztarlem cala farbe i mam metalika ;) Wzmacniacz ma na wyjsciu 2x20 W (jak bede mial aparat to zrobie zdjecia we wnatrz)

Caly ten sprzet znajduje sie w pokoju o powierchni 16 m2 w ksztalcie prostokata kolumny znajduja sie blisko siebie w odleglosci kolo 1,5 m. W tym pokoju spisuja sie bardzo dobrze (Przynajmniej jak na moje oczekiwania). Niestety dokupujac alphardy do tego zestawu obnizylem jakos bass'u. Wczesniej bass byl poterzniejszy z 2 dobry glosnikow LIFE. Teraz tez jest calkiem calkiem ale slychac wyraznie roznice. Musze jeszcze dodac ze nigdy nie sprawdzalem maxa tych glosnikow na tym wzmacniaczu bo wydaje mi sie ze spale wzmachola.. dlatego max jakiego robie to okolo 50 % mocy wzmacniacza.. juz przy takiej mocy cala podloga drzy i szyba sie trzesie. Kumpel proponowal mi abym sprawdzilm moc tych glosnikow na wzmacniaczu Harmann-Kordon HK 970 ale ja sie boje ze spale swoje glosniki.

Na koncu chcialbym powiedziec cos na temat przeznaczenia tego sprzetu.

Kupilem te kolumny + wzmacniacz w zamysle jako sprzecik do komputera.. czyli do posluchania muzyki i ogladania filmow. Jak narazie nie narzekam ale oczywiscie zawsze moglo bybyc lepiej bo chociazby jednym z mankamentow jest to , ze ogranicza mnie moc wzmacniacza. Ale juz nie dlugo wiosna i lata w wiec zacznie sie sezon imprez i chcialbym zmodernizowac owy sprzet za male pieniadze tak aby bylo glosno i w dosc dobrej jakosci.. sprzecik mialby obslugiwac imprezy tylko i wylacznie w mieszkanach a wiec do pomieszczeniach do max 50m2.

Pytania:

1) Co sadzicie o tym sprzecie?
    2) Czy oplaca sie wydawac na modernizacje forse?
    3) Czy warto modernizowac wzmacniacz?
    4) Jesli nie, to czy do 200 zl dostane wzmacniacz przy krotym bede mogl wyciagnac maxa kolumn?

Pozdrawiam! i Dziekuje z gory za wszelie sugestie i propozycje.
    Illusion
    Level 17  
    Nikt mi nie potrafii pomoc? :(

prosze wszelka pomoc sie dla mnie liczy..
    Slavkoo
    Level 11  
    Mysle ze wzmacniacz jakis do 200zl powinienes dostac. Nie bedzie to cud techniki ale cos napewno znajdziesz. Ludzie w porzebie sprzedaja rozne rzeczy za rozne pieniadze... ;)
    Grubskee
    Level 23  
    "Moja opinia? Szmelc. Dlaczego? Widziałem kiedyś głośnik z takiej kolumny i miał średnice układu magnetycznego mniejszą niż nakrętka od butelki. Średnica cewek niskotonowców także mała. Zwrotnica podkreślam trójdrożna na dwóch kondensatorach elektrolitycznych i jednej cewce nawiniętej cieniutkim drucikiem. Obudowa bez wzmocnień w środku oparta na płycie o grubości 1 cm albo i mniej. Nie trzeba nic więcej mówić." xifyh
    Moderated By adambyw:

3.1.19. (13) Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.