Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ViewSonic VX724 17"

kapella123 02 Lut 2006 13:03 654 0
    kapella123
    Poziom 1  
    WItam wszystkich.

Kupilem wlasnie nowy monitor VX724 firmy ViewSonic. Dlugo sie zastanawialem nad wyborem monitora i postanowilem kupic ten, szybka matryca 4ms, dobre kolory itd tak przynajmniej mowil producent.

Po podlaczeniu odrazu znalazlem martwy pixel, na szczescie jest to subpixel wiec az tak bardzo nie przeszkadza... reszta pieknie kolory zywe, kontrast i jasnosc super szybkosc tez.

Problem zaczal sie gdy uruchomilem cos z czarnym tlem. Przy lewym i prawym brzegu oraz gornym i dolnym na czarnym tle pojawiaja sie duze szare polksiezyce. Monitor przy brzegach nie wyswietla czarnego koloru, szarosc po srodku pbrzegu siega jakies 5 cm w glab. To chyba nie jest normalne w monitorach lcd... porobilem testy z roznymi kolorami i dzieje sie tajk tylko na czarnym tle, mocno czarny kolor jest tylko na srodku monitora do okola jest czarno szarawy przy brzegach szary..

Wyslalem monitor do serwisu i odeslali mi go po 2 dniach z kartka ze monitor jest sprawny pixel miesci sie w normei iso a reszta parametrow jest jak podal producent...

Pochodzilem po sklepach ogladajac inne monitory i nie mialy takiego problemu jak moj

Jak myslicie co zrobic? Czy monitor jest uszkodzony czy moze one takie sa?
    Moze to moja karta graficzna? Mam Radeona 9550 i podlaczone wwszystko przez DVI,na analogu problem z czarnym kolorem tez wystepuje.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc

w zalaczniku wysylam fotke z tym problemem