Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens S55 problem z ładowaniem

02 Lut 2006 13:08 1140 5
  • Poziom 13  
    Tak jak w temacie mam ten telefon od nowości(prawie 3lata) wzasadzie oprócz zdjęcia Sim-looka nic w nim nie robilem ale od pewnego czasu mam problem polegający na tym że wskażnik naładowania baterii dziwnie skokami pokazuje jej ubytek niby jużnic niema ale jeszcze 2 dni trzyma natomiast przy ładowaniu brak strzałeczki wskazującej ładowanie (tzn pojawia się ona czasami) po czasie jaki zwykle upływał do pełnego naładowania włacza mi się podświetlanie wyświetlacza i tak kilkukrotnie a potem wyłącza się zupełnie . po włączeniu telefonu wskażnik baterii pokazuje tylko minimalne naładowanie ale ponowne wł/wył i jest full .
    Troszke mnie irytuje to wyłączanie telefonu bo nie mogą się domnie ludzie dodzwonić .
    Tak dziwnie się składa że to wszystko zbiegło się za ładowaniem telefonu w samochodzie ładowarką kolegi ale wtedy nie zwróciłem na to uwagi.
    Przeszukałem foru i nie znalazłem podobne problemu (chyba nie umiem szukać)
    Czy ktoś może mi pomóc?
    będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi , czy mógł uszkodzić się Dialog czy może układ określający naładowanie zamontowany w baterii i bateria jest do wymiany ale trzyma mniej więcej tak samo długo.
    I jeszcze jakby tempetratura ładowarki jest jakby wyższa i niestygnie po naładowaniu jeśli jest podłączony tel.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 11  
    a jaki masz soft??
    mi na starym sofcie z S55 działy sie różne dziwne rzeczy, telefon wylaczał sie wczasie dzwonienia jak było połowe bateri itp... teraz na sofcie 91 śmiga aż miło patrzeć, jak nie masz 91 to proponuje wgrać wystarczy zwykły kabel naprzykłąd ten co zgrywa sie zdjęcia z fonika i orgynalny program siemensa który reszte zrobi sam np możesz ściągnąć program z tąd http://s55.fks.pl/downloads.php?cat_id=1 ale jak już sie podejmiesz to robisz to na własne ryzyko bo mozesz fonika kompletnie uszkodzić np jakby Ci sie fonik wyłączył przy tym flaszowaniu to nie wiem czy byś właczył go póżniej
  • Poziom 13  
    Dzięki ale właśnie odczytałem wersja softu 16
    co do kabelka to nie potrzebny jest serwisowy?
    wystarczy ten co był w zestawie ?
    te wszystkie problemy zaczeły się kiedy podłaćzyłem do ładowarki kolesia w aucie w pierwszej chwili nic nie zaobserwowałem ale zaczyna mi to doskwierać a pozatym jak on myśli można w niektórych momentach wyjść z siebie(!!!!!!?????)
    telefon we szystkich cechach mi odpowiada i nie chciałbym go zmieniać
    czy mogło się coś upalić przy tej ładowarce??
  • Poziom 11  
    jakoś nie rozumiem problemu...

chodzi o to że telefon nie ładuje sie ładowarką stacjonarną czy samochodową?? czy jak??

Cytat:
    przy ładowaniu brak strzałeczki wskazującej ładowanie (tzn pojawia się ona czasami) po czasie jaki zwykle upływał do pełnego naładowania włacza mi się podświetlanie wyświetlacza i tak kilkukrotnie a potem wyłącza się zupełnie . po włączeniu telefonu wskażnik baterii pokazuje tylko minimalne naładowanie ale ponowne wł/wył i jest full .

jak przy łądowaniu brak strzałeczki łądowania, to może prąd niedochodzi z łądowarki, kabel nie łaczy??
    a podświetlanie pojawia sie gdy nagle zacznie łaczyć kabel:>

przy tym że naładujesz troszke baterie i wyłączysz i włączycz telefon i masz full bateriie ale zaczniesz dzwonić i fon Ci sie wyłaczy to ten simens chyba tak ma.

Cytat:
    Dzięki ale właśnie odczytałem wersja softu 16
    co do kabelka to nie potrzebny jest serwisowy?
    wystarczy ten co był w zestawie ?

soft 16 to jest najstarczy później jest jakoś 20 i najnowszy to 91
    i wystarczy ten kabelek co był w zestawie żęby wbrać soft 91 tym probramem co podałem link,

tyle że jak masz słabą baterii nie możesz jej naładować czy ten telefon Ci sie wyłącza to nawet nie próbuje sie brać za wgrywanie softu, bo jak Ci padnie bateria w czasie flaszowania to masz duży problem
  • Poziom 13  
    Problem jest w tym że jak podłączę ładowarkę to ekran nie rozświetla się jak było do niedawna bateria się ładuję ale bez żadnych oznak ładowania strzałeczka się nie pojawia a na koniec ładowania przy wskaźniku baterii pojawiał się znak + teraz go nie ma a telofeon się zupełnie wyłącza.
  • Poziom 10  
    Cytat:

soft 16 to jest najstarczy później jest jakoś 20 i najnowszy to 91
    i wystarczy ten kabelek co był w zestawie żęby wbrać soft 91 tym probramem co podałem link

Tak się składa że najstarszy jest soft 12. Ja posiadam taki na swoim fonie i nie mam jak zaktualizować bo nie mam kabla.