Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do subwoofera Jabel J-35.

02 Lut 2006 13:32 1734 12
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chce zbudować suba aktywnego na wzmacniaczu J-35 ale przed jego zakupem chciałem prosić o waszą opinię na jego temat(ma to chodzić na głośniku STX 27/150/...).
    Czy ten układ sprawia problemy w budowie??
    W katalogu Jabela na obrazku widze złożony układ, widze tam 3 potencjometry-domyślam się, że ten układ trzeba jakoś ustawić-czy jest to trudne?
    Napewno łatwiejszy w budowie jest wzmacniacz na scalaku TDA7294(KIT AVT 2153).
    Ale z tego co mi się wydaje to ten AVT 2153 jest dużo droższy.
    Jeżeli chodzi o moje oczekiwania, to raczej niejestem wybredny dotychczas zadowalał mnie zestaw creativa 2.1.
    Doradzicie mi jaki zbudować wzmacniacz??Może macie jakieś inne propozycje.
    Pozdrawiam Pablo17
  • Poziom 26  
    Jedyną propozycją przychodzącą mi na myśl jest: użyj przycisku szukaj, bowiem on prawdę Ci powie na temat J-35.
  • Poziom 18  
    zbudowalem tego wzmaka i nie jest trudny w budowie, w opisie jest wszystko pokazane jak maja byc ustawione te potencjometry a wzmak doskonale sie spisuje przy dobrym chlodzeniu oczywiscie:-)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    a ja zrobilem na NORD ELEKTRONIK model NE065 to jest koncowka mocy na mosach .chodzi super przedwzmacniacz własnego pomyslu .W tej koncowce tylko trzeba zwracac uwage na tranzystory pary wzmacniacza róznicowego bo daja je w komplecie z grupy C i wzbud murowany !! powinny byc z grupy A nie jest tam takie wielkie wzmocnienie potrzebna. To wszystko.
  • Poziom 12  
    A jak myślicie??
    -mam zasilacz od kompa 200W możnaby go jakoś wykorzystać do zasilenia tego j252??
    Jak tak to w jaki sposób?
    Pozdro
  • Poziom 12  
    Chyba się wygłupiłem, bo ten wzmacniacz potrzebuje zasilania symetrycznego +-40V.
    Sorry cofam pytanie.
    Natrafiłem na pewnien wzmacniacz, który kosztuje 45zł.
    http://www.cartonaudio.com/modul_tda100.html
    Co o nim sądzicie?? Jest lepszy od np. j35?
    Jak tak to ja go kupuje.
    Z góry wielkie dzieki i pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    cześć! mam wzmacniacz j-35 ale niemam do niego zasilacza mam napisane ze potrzebuje +-40v/2.5 A niejestem dobry w elektronice więc doradzcie mi gdzie dostane taki zasilacz albo chociaż podajcie zamiennik do tego zasilacza...zadowolił bym sie też płytką, schematem, i wykazem wlementów...
    Z góry dziekuje:!::!::!:
  • Poziom 17  
    sebidino napisał:
    Ten wzm jest napewno lepszy od J 35 ale pewności nie mam ... ale w tej cenie to się opłaca 80W :D lepiej będzie grał od J 35 ... i do tego zasilacz i wszystko gra :D

pozdrawiam sebidino!!!!

Nie on nie jest lepszy. Jest słabszy bo ma gdzieś tak 50 watt na granicy z przesterowaniem.Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Sebidino napisał:
    Cytat:
    Sczerze nie polecał bym J 35 ... on ma tylko 70W/rms
    Mierzyłeś ? , to podaj metodę i przy jakim napięciu , mój j35 wyciągał 107W przy 4ohmach i ok +/- 41V jeszcze bez zniekształceń sinusoidy na oryginalnych porządnych 2N3055 a nie podróbkach , a ten wzmak na TDA ledwo co wyciągnie 70W a przy 8ohmach może z 50W przy dobrym wietrze więc się trochę omyliłeś.
    Pozdrawiam