Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

saxo LPG+B problem z komputerem

02 Lut 2006 14:00 1802 8
  • Poziom 13  
    Posiadam Saxo w którym zamontowano około 3 lata temu instalacje LPG do tej pory wszystko było OK ale teraz dzieją się dziwne rzeczy. Czasem na gazie utrzymuje na wolnym biegu zbyt wysokie obroty a na benzynie po odpaleniu nie pozwala wejść na wysokie obroty wręcz gaśnie po kilku sekundach, przy poruszaniu pedałem gazu można go wprowadzić na wyższe obroty ale bez uzyskania żądanej mocy. Doszedłem do tego że po odpięciu na kilkanaście sekund akumulatora praca na benzynie wraca do normy - silnik daje się normalnie odpalić i pozwala jechać bez problemu do czasu ponownego przełączenia na LPG kiedy to po nie długim czasie zapala się kontrolka silnika i sytuacja się powtarza. Czy może ktoś już spotkał się z takim objawem. Nie wiem gdzie szukać przyczyny czy w instalacji LPG czy system zasilania benzyną.Z góry dziękuję.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 30  
    Prawdopodobnoe w instalacji LPG nie zastosowano emulatorów albo bardzo żle jest wyregulowana,więc wina leży po stronie inst. gazowej.Jeżeli wcześniej było dobrze to pewnie regulacja wystarczy.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 13  
    Niestety w instalacji jest emulator sondy lambda. Dodam że jest to instalacja Elpigaz. Emulator posiada trzy diody czerwona żółta i zielona które odpowiednio przy regulowaniu zapalają się. Instalacja jest tak wyregulowana że świeci się zielona. Dodam jeszcze że po odłączeniu zasilania i powrocie do poprawnej pracy na benzynie silnik czasem nie może utrzymać wolnych obrotów po przełączeniu na LPG.
  • Poziom 16  
    Witam
    Całkiem mozliwe że jeżeli do tej pory było to uszkodził się któryś z komputerów sterujących emulacją. Możliwe, że komputer na diodach pokazuje Ci dobrze ale do komputera benzynowego wysyła złe sygnały. sprawdź również poprawność działania emulatora wtryskiwaczy.
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Sory zjadłem jedno słowo, oczywiście chciałem napisać, że jeżeli do tej pory było dobrze.
    Sorki za pomyłke
  • Poziom 12  
    diody powinny mrugac na zmiane
  • Poziom 13  
    kolory zmieniaja sie ale naprzykład gdy pali sie żółta i dodaję gazu to zmienia się kolor na zielony co by chyba wskazywało na zmianę składu spalin na poprawny ?
  • Poziom 30  
    Wydaje mi sie że w tej instalacji przy 3000obrotów diody powinny migać naprzemian.
  • Poziom 16  
    Witam
    Drogi kolego niestety nie masz racji, jeżeli dodajesz gazu i zapala się dioda zielona tzn że masz źle wyregulowany skład mieszanki. Jeżeli przy dodawaniu gazu zapala się zielona dioda tzn że miezanka jest za uboga, silniczek krokowy gazu ma za mały skok w górę, przy dodawaniu gazu dioda powinna zapalać się czerwona co wskazuje na mieszankę bogatą. W takim ustawianiu jakie masz teraz samochód jest bardzo podatny na detonacje.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Mam podobny problem z moim SAXO. Mam silnik 1.1 i gaz Autronic al600 generacji 2. Na poczatku mialem wywalony silniczek krokowy od gazu i wtedy palil mi 10l/100km gazu.
    Zalozylem silniczek krokowy i spalanie spadlo na ok 7,5l.

Po pewnym czasie (przejechaniu powiedzmy 2tyś km) podczas zapalania jest na benzynie. Odpala dobrze ale po okolo 5 sek spadaja mu obroty i gasnie. Moge wcisnac pedal gazu na maxa ale rezultatow to nie przynosi.

Na gazie chodzi idelanie.

Kontrolka od silnika sie nie swieci.

Ostatnio zauwazylem ze 2x udalo mi sie ze na benzynie chodzil dobrze tak jak i na gazie, ale w wiekszosci przypadkow na benzynie nie da sie jechac. Brakuje mocy, obroty nagle dziwnie spadaja i samochod gasnie. Jak na benzynie "pompuje" pedal gazu to troche pomaga i samochod wchodzi w obroty, ale nie da sie ich rowno utrzymac.

Jak skonczyl mi sie gaz w butli to objawy sa takie same - nie da sie jechac na benzynie.

Czy ktos mial taki problem i wie jak go rozwiazac??

Wydaje mi sie ze to bedzie cos z komputerem, ale nie jestem pewny.

Kto pomoze??