Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Ca-15 Mikrotel

pieterek 02 Lut 2006 21:15 1482 5
  • #1 02 Lut 2006 21:15
    pieterek
    Poziom 18  

Witam.Przyjacie poporosił mnie o zaprogramownie tej centralki i mam problem.Centrala jest w wersji 4 linie miejskie i12 wewnętrznych orginalnie nowa zakupiona w mikrotelu.Zaprogramowałem dzwonienie dla nr 31 i rezerwowy 39 i działa.Natomiast przy probie zmiany kategori dla abonentów-zwykly- nadal wychodzą na miasto oraz przy próbie przełączenia ab. dzwoniącego z miasta funkcją flash+2+numer wew,po naciśnieciu flasha połączenia są rozrywane..Próbowałem zmieniać czas flasha i dalej to samo .Co dziwne zestawiłem połączenie konferencyjne gdziw potrzeba flasha i działa.Podstawiłem jako linię miejską sygnał z centrali panasonica i zdziwko przełącze rozmowę.Może coś żle robię,albo centrala jest walnięta.Pozdrawiam i liczę na pomoc.

0 5
  • Pomocny post
    #2 03 Lut 2006 08:25
    adonik
    Poziom 11  

Witam.
    Problem w Mikrotelu polega na ustawieniu trybu startu taryfikatora. /dziwne, ale tak jest/. Przełączenie rozmów przychodzących z miasta jest możliwe po wykryciu przez CA 15 odwrócenia pętli, lub po upływie czasu ustawionego programowo /jeżeli centrala miejska pętli nie odwraca np. terminal NT, PCM itp/ Sprawdź te parametry i ewentualnie
    w opcjach teryfikatora w CA 15 ustaw odpowiedni sposób zaliczania. Powodzenia
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #3 03 Lut 2006 08:34
    Grzechu L.
    Poziom 23  

Nie jestem ekspertem od Mikrotela, ale tu chyba ci pomogę. Kategoria abonenta zwywkły-sekretarka-dyrektor itd. nie określa, czy dany numer moze wyjść na miasto. To zalezy od udostępnionych linii zewnetrznych, gdzie najpierw programujesz ilość linii wyjściowych (jak zaprogramujesz 00 nie wyjdzie), a potem ich numery fizyczne. Wazne jest też ustawienie Translacji, są tam opcje zaliczania (krajowy, zachodni15, 25, 35, 45). Jeśli masz centralkę Panasonic, gdzie nie ma odwrócenia polaryzacji po zestawieniu połączenia musisz wybrać jedną z opcji "zachodni". Dla zwykłej linii miejsciej musi być "krajowy". Centrala pozwala przekazywać połączenia tylko zrealizowane, czyli jesli jest "krajowy", czeka na odwrócenie polaryzacji linii miejskiej, jeśli "zachodni", to czeka w zależności od opcji 15,25 itd tyle sekund, od połaczenia się z linią miejską.
    Wszelkie ograniczenia rozmów międzynarodowych, międzymiastowych itd. ustawiasz w menu "Taryfikacja", gdzie każdemu abonentowi ustawiasz "Taryfikacja od - do".

0
  • #4 03 Lut 2006 21:40
    pieterek
    Poziom 18  

Dzięki sprawdze to w poniedziałek i dam odpowiedz. A co do tej centrali to moja opinia jest negatywna.Pozdrawiam.

0
  • #5 04 Lut 2006 20:27
    pol_s
    Poziom 25  

Każdy producent central ma swoją wizję programowania . W Mikrotelach programowanie podzielone jest jakby na dwie grupy: pierwsza dotyczy parametrów linii abonenckich , miejskich oraz kierowania ruchu wychodzącego i przychodzącego, druga taryfikacji , rejestracji , wydruków oraz dyskryminacji . Aby uniemożliwić całkowity dostęp do linii miejskich wchodzimy 1 w abonentów następnie FF (konkretny abonent) a następnie 9 - dostęp później pora dnia , liczba linii i ich nr. fizyczne. Jeżeli chcemy zabronić jakieś kierunki możemy to zrobić ale w oparciu o taryfy Dyskryminować możemy u abonenta kierunki taryfikowane od konkretnej taryfy np. lokalne, m/m , komórkowe , m/n. Od tych zasad jest odstępstwo - można dopisać kierunki dozwolone . Kodem wygląda to tak 15 kodxxxxxx 7 1 FF 4 TT 5
    Gdzie FF nr fizyczny ab TT nr taryfy . Zresztą na wyświetlaczu mamy podpowiedzi gdzie się znajdujemy.Należałoby sprawdzić jakie prefiksy i jakie taryfy mamy w centrali.Odnośnie parametrów odwrócenia pętli lub opóznienia czasowego jest to potrzebne do zapamiętania rekordu o połączeniu wychodzącym przez centralę . Umożliwia to również przekazanie rozmowy wych. gdyż tylko wtedy centrala traktuje to połączenie jako zrealizowane.Natomiast nie ma znaczenia przy połączeniu przychodzącym.Twój sposób przekazywania połączenia dotyczy aparatów z wybieraniem tonowym , dla dekady nie posługujemy się flaschem. Objawy podane przez Ciebie są trochę nietypowe. Czy dotyczy to jednego wyposażenia l.m. -może warto przełączyć na inne wyposażenie i wziąć do testów inny aparat. Jeżeli coś mi wpadnie do głowy - napiszę.

Pozdrawiam

0
  • #6 06 Lut 2006 15:02
    pieterek
    Poziom 18  

Dzięki za pomoc ,centralka jakos działa lecz pozostanę przy swojej opini.Temat zamykam.

0