Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CREATIVE MuVo TX 1 GB firmware - mam problem

03 Lut 2006 10:49 4718 13
  • Poziom 11  
    Witam
    Chcialbym zmienic firmware w creative muvo tx 1 GB ze wzgledu na to ze nie dziala mi poprawnie. Dane i mp3 moge na niego wgrac i zgrac ale jak go wlaczam w jego "srodowisku pracy" to pisze mi ze nie ma muzyki "No music". Jak ktos wie jak to zrobic to prosze o odpowiedz. Aha nie jest on na gwarancji.

Ewentualny kontakt wojciecholszewski(malpa)interia.pl
  • Poziom 11  
    Formatowalem. Wszystko moge na niego wgrac i zgrac. Probowalem wgrac firmware ze strony producenta (www.creative.com) ale p uruchomieniu programu wlacza mi sie blad o tresci "Please put device in recovery mode before running firmware update" robi sie to przez wcisniecie przycisku play przez ok 10 sekund ale nic sie nie dzieje.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Do Recovery Mode wejdziesz jak wciśniesz play i z wciśniętym podłączysz go do komputera. Zainstaluje się wtedy jako SigmaTel 3500 i wtedy flashuj.
  • Poziom 11  
    Tak juz to wiem. Ale zeby to zrobic musialem jeszcze wgrac program umozliwiajacy wejscie do Recovery Mode (Player Recovery Device driver).
    A przycisk play nalezy wcisnac przed podlaczeniem mp3 pod USB. Wchwili laczenia nalezy przycisk trzymac i po podlaczeniu trzymac go jeszcze okolo 10 sekund.
    Dla zainteresowanych to ten program mozna sciagnac z tej strony:

http://service.packardbell.co.uk/items/?PibItemNr=7401980000&PibItemParent=platform_audioshare

a wszelkie firmware mozna pobrac z tej strony:

http://pl.europe.creative.com/support/downloads/
  • Poziom 12  
    CO PRAWDA NIE MAM creativa, ale odtwarzacz na podzespołach Sigmatel, udało mi się wykryć urządzenie i instaluje się "Player Recovery Device driver" dla stmp czy coś 3500..
    a jak sie zainst to wychodzi komunikat ze podlaczone urzadzenie gotowe jest do uzycia.. hmm... ale nic nie mam wykryte tzn jakby znikło zaraz.. co począć ?? jakwgrać firmware?
  • Poziom 32  
    Musisz znaleźć program do zmiany firmware dla sigmatela i nim go wgrać. Creative ma swoje "paczki" z firmwarem plus program flashujący i nie da się ich oddzielić. Musisz poszukać samego programu i dodatkowo zawartości flasha.
  • Poziom 12  
    no mam płytke z 3 wersjami oprogramowania.. i tylko na jednym jak dam play idzie muza... wyswietlacz jest pusty i caly czas podswietlony... o o, to chyba plytka od innego playera ktory mam.. tez na kosci sigmatel.
  • Poziom 32  
    Racja, masz firmware od innego playera. Musisz dalej szukać tego właściwego.
  • Poziom 12  
    narazie najblizszy własciwemu oprogramowaniu jest jakies sciągniete z tego forum.. bul jest taki ze przyciski so nieco inaczej rozstawione.. i nadal na wyswietlaczu jest pustka :(... sciagłem ze stronki genX flash do tego modelu.. ale niestety nic lepiej :( o co tu chodzi???
  • Poziom 32  
    Chodzi o to, że ściągnąłeś flash nie dokładnie do tego modelu a do bardzo zbliżonego i dlatego częściowo działa. Chyba tylko w chinach wiedzą ile jest wersji tych odtwarzaczy.
  • Poziom 12  
    ciekawostką jest to, że firmware do MuVo jest bardzo zbliżone.. nawet przyciski by pasowały.. zastanawia mnie tylko wyświetlacz.. czy mógł się uszkodzić poprzez wgranie złego oprogramowania?? chyba nie.. jak sądzicie??
  • Poziom 32  
    Nie mógł się przez to uszkodzić.