Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek + alarm w Peugeot 206

kubapies 03 Feb 2006 12:18 11298 13
Optex
    kubapies
    Level 10  
    Witam, mam zamiar zainstalować centr. zamek (uniwersalny) i alarm. Na jakie problemy mogę się natknąć? Jak najlepiej to zrobić?
  • Optex
    KJaniczak
    Level 25  
    To wszystko zależy jak te układy są skomplikowane.
    adam.p123
    Level 19  
    nie będziesz miał problemów. tylko wolno i dokładmie trzeba to zrobić żeby w przyszłości nie było żadnych komplikacji. Pozdrawiam
  • Optex
    kubapies
    Level 10  
    Czy w klapie bagażnika i drzwiach jest miejsce na siłowniki? Czy trzeba będzie coś kombinować?
    xwit
    Level 33  
    W drzwiach sie montuje nawet mozna powiedziec bardzo dobrze.Nie tak jak w 106 bo tam to jest naprawe masakra.W bagazniku to nie wiem jak jest ale pewnie sie da.W Partnerze montowalem i bylo bardzo prosto.Mysle,ze sobie dasz rade.
    humek
    Level 32  
    tylko ze musisz sobie zdawac sprawe ze w 206 jest moduł BMI (czy jakos podobnie sie nazywa) jest to modul cyfrowego sterowania swiatlami,kierunkowskazami.klaksonem ,radiem ,wycieraczkami -wszystko na 4 cienkich przewodach. Nie ma wyłacznikow zewnetrznych drzwiowych tylko takie w zamkach ,Ja zalozylem dwa alarmy w dwoch takich samochodach jest troszke gimnastyki to prawda.Alarm sie nazywał PYTHON SP3000 V1 dosyc rozbudowana wersja z radiopowiadomieniem.wylaczniki pod bagaznik i maske musisz zalozyc a z drzwi przez diody da sie wyjac sygnal .Sterowanie klikaniem kierunkowskazow i inne kable dostepne do alarmu znajdziesz pod modulem BMI tam juz z cyfrówki jest analog.
    xwit
    Level 33  
    Zakladalem ostatnio alarm i zamek do 206 i powiem,ze samo podlaczenie nie jest takie trudne.Gorzej jest to wszystko sensownie upchac.Jak to francuz.Zabojady wszystko robia tak by zatruc zycie innym ale dasz rade nie jest tak zle.Sciagnij sobie schemacik i dasz rade.A modul to BSI.
    kubapies
    Level 10  
    Dzięki za informacje, na pewno mi się przydadzą.

Dodano po 10 [minuty]:

Z BSI miałem już problemy, nawaliły przekaźniki kierunkowskazów. Genialni francuzi wlutowali je w płytkę a płytki nie da się wyląć z obudowu ba jest przylutowana do gniazd. Wylutować zepsute się udało ale o wstawieniu innych nie było mowy. Na szczęście w obudowie było trochę wolnego miejsca i umieściłem przekażniki obok płytki łącząc je kabelkami.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    kubapies
    Level 10  
    dzięki, masz może dokładny schemat instalacji elektrycznej Peugeota 206? Ten co mam jest mało czytelny.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    xwit
    Level 33  
    Z BSI to jak z jajkiem.Siadają jak chcą.Delikatna rzecz.Ja bym to omijał i ciął kable.W 307 to BSI omijaj ma metr.Dobra rada.Poszukam schematu do 206.Który rok tego bolidu?
    kubapies
    Level 10  
    mam 206 XR z 2000 r. silnik 1,4
    xwit
    Level 33  
    Masz jeszcze jeden schemat.To jest po oryginalny pilot ale inne podłączenia się nie powinny różnić.Choć nie sądzę by się te schematy różniły.Sprawdź.Pozdrawiam.