Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor SAMSUNG CK 5013 Z - nie przechodzi do trybu stand by

03 Lut 2006 13:32 1563 4
 • Poziom 10  
  Witam

  Problem z telewizorem SAMSUNG CK 5013 Z wygląda tak, że właczając go przyciskiem POWER ON powinien przejść do trybu STAND BY. Gdy go włączam to dioda LED sygnalizacji zasilania zaświeca się, przetwornica cyka (cicho) stalym rytmem, po czym płynnie cykania zanikają i gaśnie dioda - to koniec. Gdy go wyłącze i włącze spowrotem sytuacja powtarza się jak poprzednio. Z tym że jeżeli przerwa między kolejnymi włączewniami jest dłuższa to przewtwornica chodzi dłużej, a jeżeli przerwa między kolejnymi włączeniami jest krótsza to przetwornica działa krócej. Dodam że dłużej to znaczy ok 5s, a krócej to ok 3s.

  Zamierzam wymienić ten elektrolit 100uF/400V.

  Za wszelkie podpowiedzi i pomoc bardzo dziekuje.

  Pozdrawiam Artur [/url]
 • Poziom 29  
  Zmierz napięcie na tym kondensatorze jeżeli jest około 290V i powyżej to go zostaw w spokoju a przede wszystkim wymień wswzystkie elki po stronie pierwotnej te małe ,pozdrawiam Robert
 • Poziom 19  
  Witam.Ten kondensator,który chcesz wymienić będzie raczej sprawny.Wymień inne elektrolity w pierwotnej stronie zasilacza.Sprawdz czy Ci nie obciąża napięcie linii [ układ odchylania poziomego] Najlepiej podłącz żarówkę 60W w miejsce BU w złącze C-E.Wtedy będziesz pewny zasilacza,czy jest sprawny a może coś innego powoduje tą usterkę.
 • Poziom 43  
  Sprawdż czy jest zwarty tranzystor odchylania poziomego, jeżeli tak to on jest winowajcą. Wymień go.
 • Poziom 10  
  Pomogła wymiana elektrolitów po stronie pierwotnej przetwornicy.
  Dziekuje i pozdrawiam Artur