Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie dobre i tanie Nadstawki Estradowe????

03 Lut 2006 20:36 2567 18
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    duże imprezy??? a jaką masz kase??? bo jak napisze 2xKappa 15 Pro + 2" driver beymy CP800 to nie skłamie bo jest to dobra konfiguracja ale co z tego jak nie wiem jakim budżetem dysponujesz.... znając większość zamieszczanych tu postów wylądujesz na STX'ach... na czym masz te odwrotki... jakiego typu one są??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    hehehehe za 200/300zl to mozna zrobic kolumne do domu a nie na estrade. z tego co wiem to na 15" stx odwrotki wychodza kiepskie. Jesli chcesz prawdziwa estrade to 300zl to minimum na jeden glosnik a nie kolumne.
  • Poziom 43  
    Na duże imprezy to tak po 2x10000W na stronę. proponuje pól na pól poł na subbasy pol na nadstawki.

Kup ile wlezie starych głosników RFT... Do tego mnóstwo ARZ 6604 są tanie na www.empire.com.pl ... 90-100Hz.....16kHz murowane, odpada koszt zwrotnicy

Za tą cene możesz zrobić 150 litrowe monstra na 12 tych przetwornikach takie słupki o skuteczności na osi jakieś 102 dB i mocy 360..400Watów Max SPL jakieś 128dB z metra z jednego takiego kloca. Do tego reszte wydasz na porzadny mikser...

połaczenie w środku to oczywiście równoleglo-szeregowe.

można uzupełnić Tubami ale to już droższy interes.

Możesz zrobić Dwie tuby DJ Bolo z czterema ARZtami jako średnie i Tubką STX. Ale to taniej i prościej zrobić te 2,5 metrowe monstra.
  • Poziom 26  
    hmm 400-600zł na nadstawki przegwizdane, nagłośnieniowcy tego kraju drżyjcie ze strachu.... co do tej twojej propozycji... to z 200W to już prawie spodek zrobisz... za tą nie ma szans na duże imprezy chyba że w remizie gdzie sie wszystkie okoliczne wioski będą bawić
  • Poziom 43  
    Słuchaj 1000 osób to nie jest mało, to cała szkoła.

Nic z tego nie będzie.

Nie mam pytań:
    Średnie tony:

Qts 0,9206
    Cms 0,4178 mm/N
    Mms 13,5849 g
    BL 5,5599 T.m
    VAS 7,4621 L
    dBSPL 84,3856

Bas

VAS 107,5800 L
    dBSPL 91,4578
    L 1kHz 2,0633 mH
    L 10kHz

Nie mam pytań...
    Jak tak bedziesz dobierał głośniki to mnie by było w domu za mało 84 dB z metra ze średnich.

Średnie tony Ci znikną widziałeś gdzieś gumę na średnich na estradzie?

Słuchaj w Twoim przypadku ja poważnie mowiłem o tej tesli, to głosne jest. Na pewno głosniejsze niż te STX. I juz nawet za te pieniądze co masz coś pograsz.

Jesli checsz głosniej lub niżej to pakuj sie co najmniej w Eminence, Beyme, Celestiona. Lub STX ale z porządnym głośnikiem.

Po za tym jak ktoś zobaczy Twój sprzęt i jego ilośc to rozwiąże z Tobą umowę. Po za tym jak stanie Ci rpzed kolumnami 100 osób i zacznie rozmawiac na pewno z tych średniaków nic nie będą słyszeć.

Tesle na pewno będa slyszeć aż za dobrze.

Ty zacznij lepiej od imprez na 10 osób zobaczysz, że jak popiją i rozgadają się to 60 Wat to za mało.

To mają być nadstawi, więc zakładam, ze masz dobre subbasy.
    Z motyka na slonce....

Moja propozycja jest taka: przeczytaj sobie ponizszy tekst tak z 10 razy.

Tysiac osob.
    Nagłośnienie estrady.
    Tysiac osob.
    sześćset złotych.
  • Poziom 43  
    Kup GDN 30/200 + GDS z STX + GDWT będzie grać.

Ewentualnie Jakiegoś tańszego Soltona Craafta ( nie wiem czy jeszcze gdzieś będą) ARZ 6604 + GDWT...

Zwrotnice za kazdym razem trza zaprojektować samemu.

Odwrotka powinna grac do około 100Hz więc dokup sobie wych tesli ARZ 6604 (6608) + GDWT z Tonsila lub STX - powinno to grac dość obiecująco. Przynajmniej mało pradu będzie jadło i będzie głosne.

www.empire.com.pl
    www.e-tonsil.pl
    www.allegro.pl
    Chcesz zaczac od pleneru??? W dziesiejszych czasach wygrana w totka po kumulacji to malo zeby zaczac z firma ogranizujaca imprezy plenerowe. Poza tym same kolumny nie rozwiazuja sprawy. Potrzebujesz kilku(nastu) tysiecy zeby kupic porzadny mikser, preampy, efekty, okablowanie, mikrofony. Nikt ci nie zaplaci za to ze masz same kolumny a z eltronem czy powermikserem Cie wysmieja. Fajnie ze masz ambicje, szkoda ze nierealne. Zacznij od naglasniania imprez typu osiemnastki, polmetki. Zarob troche kasy, inwestuj w sprzet, nawiaz kontakty z dj-ami, zespolami, oswietleniowcami, potem porywaj sie na wieszke imprezy, a jak bedziesz dobrze ustawiony to pomysl o plenerze.
    To w takim razie ja proponuje oprzec sie na projektach toadiego na soltonach. Glosniki naprawde dobre a nie uderza po kieszeni. Ciezko tylko dostac. Moze Toadi by sie wypowiedzial na ten temat:)
  • Poziom 43  
    Projekt projektem: parametry są...

Ktos już chyba kupił wszytkie Soltony i pozabudowywał http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84829774

Nie dostaniesz ich poniżej 500 zlotych a na pewno nie kupisz ich wiecej.

Tamte tanie soltony chyba się skończyły:

http://www.empire.com.pl/naglosnienia/solton/glosniki/PA_glosniki_niskotonowe.htm
  • Poziom 43  
    Eminence Alpha 12 wyjdzie jakieś 200 złotych/głośnik, okolo 100Wat (150 muzycznej) ma każdy i 97dB do tego jedna tuba z tonsila lub STX i powinno grać...

beta 12 trochę droższa, ale niski skok membrany. za to ze 200 wat można liczyć.

najtańsza jest Tesla ARZ 6604... Ale strasznie dużo dziur się nawiercisz. bo to 8'

Możesz pomyśleć o GD 30/50, ARO 312 z Tesli (12")