Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer EW 100. Pierwsza konstrukcja.

audittenter 04 Lut 2006 02:21 4338 10
  • Jest to moja piersza konstrukcja. Gdy ją konstruowałem nie wiedziałem nic jeszcze o diy:D . Miała wzmocnić basik do kompa.

Opis:

Głośnik Alphard EW100:D
    Rozmiar -254 mm
    Imp -8 Ohm
    Cewka -44 mm
    Moc znamionowa - 80 W
    Moc muzyczna - 160 W
    Parametry ze strony alphard.

Wymiary:
    40x40x37
    Pyta wiórowa 2cm.
    Bass refkex:
    35x5x23

Zwrotnica:
    Samochodowa gotowiec wyciągnięta z auta.
    Odcięcie - 6 dB
    Max -400W
    Imp -4 Ohm

Terminal:
    Alphard - HD 704 - 305

Całość skręcona gipsowkrętami co 5 cm, klejona klejem do paneli podłogowych classen, na całość nałożona 0,5 mm gąmka klejona. Jako obicie wybrałem skaj też klejony ale częściami i w niewidocznych miejscach przybita zszywkami oczywiscie naciągnięta żeby się nie marszczyła. Na wlot tunelu założona siatka ogrodzeniowa stalowa jedna pod kontem 45 stopni głębiej a na przód prostopadle do przedniej ściany pozaginana do środka na odlęgłość 0,3 mm. Na głośniku grill.W środku na każdej ściance gąmbka 3 cm. Bufer zasilany radio amator 2. Objętość około 24l.

Ceny:
    Głośnik-45 zł
    Zwrotnica-30 zł
    Gąmbka pod skaj, skaj-35 zł
    Terminal, siatka na bass refkex, gipsowkręty, grill, kable,-45 zł
    Razem~160 zł

Odsłuch:
    Jak każdy alphard nic szczególnego, bass jest ciągnący napewno nie szybki przez zwrotnice, ale przy muzyce techno, house gra tak jak planowałem.
    I jak oceniacie moją pierwszą konstrukcje.

Fajne!
  • #2 04 Lut 2006 10:43
    Marcin_126
    Poziom 16  

audittenter trochę szkoda twoich pieniędzy.
    Pomimo że to twoja pierwsza konstrukcja mogłeś się wpierw zapytać kolegów z forum co nie co lub poczytać wpierw na forum o konstruowaniu wooferów, na pewno uzyskałbyś lepsze efekty swojej pracy.

• #3 04 Lut 2006 11:05
    kiepol
    Poziom 16  

Każdy od czegoś zaczyna... Moja piersza konstrukcja też opierał się na kaszaniastym Alphardzie (tak jak Ty nie miałem pojęcia o DIY) LW1000. Jest jednak drobna różnica, moja skrzynka w porównaniu do Twojej wyglądała okropnie - krzywo podocinane deski, krzywo poskręcane, tam gdzie wyszły dziury przy łączeniach (takie nawet prawie po 0,5 cm !) nawalone z kilogram sylikonu... :P Także jeżeli chodzi o moje stanowisko to jak na pierwszą konstrukcję, to mi sie podoba... Pozdrawiam

• #4 04 Lut 2006 15:33
    audittenter
    Poziom 15  

Ten woofer powstał 2,5 toku temu. A ja sam jestem po technikum mechanicznym i wogóle nie bawiłem się nigdy wtedy w takie diy

• #5 05 Lut 2006 19:02
    dywan86
    Poziom 18  

no wlasnie kazdy od czegos zaczyna a 2,5 roku temu tez nie slyszalem o elektrodzie a chodze do technikum elektronicznego wiec nie ma co krytykowac kolegi, teraz juz wiesz jak te glosniki graja wiec nastepna konstrukcja bedzie napewno na lepiej dobranych!!
    pozdo

• #6 06 Lut 2006 12:14
    AREK0882
    Poziom 16  

Jak na pierwzą konstrukcje to wyszło niezle.Ja w swoim piecyku terz mam widoczne zszywki po takerze (rzeby je troche zamaskować pomalowałem je czarnym markerem:) )

• #7 06 Lut 2006 20:12
    audittenter
    Poziom 15  

Ciekawe ile by dali na allegro za ten bufer troche naściemniać, by może poszło za 166 zł bo tyle potrzebuje na nowego stx 38-300. Wygrawerować jakąś tabliczke na głośnik nazwa tonsil dodać pare diód w rytm basiku w bass reflex może by ktoś się skusił jak myślicie.

• #8 06 Lut 2006 20:33
    zguba15
    Poziom 11  

no niewiem ale za 166 to raczej nie ale jak fajny opisik dasz to może troche wezniesz, a pozatym sub spoko tylko mogłeś go wykończyć inaczej

• #9 05 Mar 2006 13:08
    ROŚ
    Poziom 15  

czemu masz 3 uchwyty na grillu ? jak pierwsza konstrukcja to spoko. A teraz bedzie coraz lepiej - nie martw sie :)

• #10 05 Mar 2006 14:44
    mr_nuke
    Poziom 17  

hmmm... powiem, że nie jest to piękne. Powiem również, że za cenę alpierda mial byś stx`a

• #11 05 Mar 2006 18:50
    audittenter
    Poziom 15  

3 uchwyty :D brak jednego uchwytu dwie dziury w membranie rościęty skaj to wszystko zrobił mój mały siostrzeniec. Ma dopiero 6 lat a już pchał druty do kontaktu ale na szczęcie nic mu się nie stało byłem pierwszy niż zdążył wsadzić drugi drucik. Dobrze że trafił na uziemienie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME