Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Shack Pro-95 [skaner]

04 Lut 2006 10:04 1662 4
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich bardzo serdecznie!
    Na początek muszę sie przyznać, że w dziedzinie radioelektroniki jestem zupełnym laikiem. Niemniej jednak mam zapał i nadzieję, że w miarę szybko opanuję chociaż podstawy tej branży ;)

Do rzeczy:
    zwracam się do Was z prośbą o poradę - chciałbym sobie zakupić skaner Radio Shack Pro-95, zależy mi na nasłuchu służb ratunkowych - szczególnie straży pożarnej (wszystkie inne też mile widziane, co by nie być monotematycznym ;) Czy ktoś z Was używa takiego skanera, jakie są o nim opinie ?
    Z góry dziękuję za okazaną pomoc, pozdrawiam!
    Pan Ciekawski
  • Poziom 37  
    Posiadam podobny - pro 94.
    Bardzo fajny skanerek, a w szczegolnosci szybkosc skanowania zaprogramowanych czestotliwosci (ok. 100ch/s). Mozliwosc podsluchu trunkingow (mototrola i edacs) przemawia na plus. Mozna go tez podlaczyc do PC i nim sterowac (programowanie kroku syntezy a takze kanalow).
    Ogolnie fajna zabawka a cena nie jest wygorowana.
    Jak dla mnie to moglby troszke szerzej odbierac (wezszy zakres niz ten co ja mam - pro94) i miec jeszcze odbior w SSB. Podobne ze te skanery mialy jakies problemy z odbiorem trunkingu ale tylko wiem o tym ze slyszenie.
    Natomiast o niebo lepszy jest pro96 ale i jest drozszy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam!

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem takiego skanera.

Czy ktoś z Was wie może, czy krok syntezy da się tylko zmienić za pomocą PC i interface'u, czy również z poziomu samego skanera? Instrukcja obsługi podaje, że w jednym z zakresów częstotliwości są do wyboru bodajże 3 różne kroki skanowania... :?:

Pozdrawiam!

Łukasz

Nikt nie wie? :cry:
  • Poziom 12  
    Panowie, naprawdę nikt nie ma takiego "urządzenia" ?

Ł.