Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seat toledo 1,8benz 20V 2000r -nagły problem POMOCY

04 Feb 2006 13:42 4298 16
  • Level 14  
    mam takiego seata. Przyjechałem wczoraj z pracy( wszystko okey) a dzisiaj rano nie chce zapalić. Juz chce chwycić i zaraz gaśnie (1 sek może), gdy podczas zapalania dodam gazu silnik wejdzie na wyższe obroty i zaraz gaśnie. Wtedy pali mi się żółta kontrolka z wizerunkiem auta i kluczyka..
    Niestety nie mam do niego żadnej książki.
    Przeczytałem o podobnym problemie z seatem cordobą... Poszedłem z innym kluczykiem i po wsadzeniu go stacyjki wskazniki paliwa i temp oleju o mało nia wykręciły sie , zrobiły obrót prawie 360st. Wystarszyłem sie i go wyciągnołem. To samo jest z pierwszym. Jasny gwint.:cry:
  • Level 19  
    to wyglada na immo , ktore jest wlasnie w desce wskaznikow
    jedyne wyjscie to diagnostyka komputerowa
  • Level 14  
    Teraz ze wskaznikami mi sie uspokoiło i miga ta żółta kontrolka (samochód z kluczykiem)
  • Level 37  
    jeśli miga na jednym i drugim kluczyku to należy sprawdzić błedy zarejestrowane kompyterem
  • Level 14  
    Zostawiłem go z przekręconym kluczykiem (zapłon włączony) na jakieś półtora godziny i mu przeszło! Potem zapalałem jeszcze kilka razy i jak ręką odjął. Zobacze jak jutro rano, co mogło być przyczyną takiej usterki , żeby temu zaradzić w przyszłości bo dobrze że dzisiaj nie pracowałem i auto nie było mi potrzebne...:?:
  • Level 14  
    Dzisiaj to samo , ale już nie poszło tak łatwo. Wskażniki oleju i paliwa wykręcone w dół , zapłon zablokowany, gdy zakręce rozrusznikiem załapie i od razu gaśnie. Nic nie pomaga. A jutro mam jechać 120km do roboty...
    Samochód jest używany w irlandii, wobec czego licznik jest w milach. Zauważyłem ze komputer teraz wskazuje w kilometrach! A pod spodem widnieje komunikat "dEF"(co to u licha znaczy?). Czy nie da sie obejśc tego immobilajzera? Gdzie w tym samochodzie są jakieś przekażniki?
  • Level 22  
    witam możesz mieć uszkodzoną pętlę na stacyjce do odczytu transpondera w kluczyku...wtedy immo wariuje.

Dodano po 3 [minuty]:

Ale po dokladnym przeczytaniu twojego tematu to chyba z oprogramowaniem zegarów coś nie tak. Nikt nie bawil sie w programowanie przebiegu ?
  • Level 14  
    Poradż co moge zrobić sam
    Nie dwa miesiące temu machanik wymieniał mi pare części (chłodnica, zderzak) ,przyładodałem przy 120 w psa i troche mi poniszczył samochodzik biedny piesek
    Moze mam gdzieś zwarcie? Wiesz co znaczy ten "dEF"?
  • Level 22  
    Nie powinno miec to zadnego wplywu na tą usterkę. Bez komputera i programu to się nie obejdzie ,trzeba najpierw zaprogramować pamięć w zegarach a potem wszystko zgrac z kluczykami i sterownikiem silnika...
  • Level 14  
    No dobra ale czemu mu wczoraj nagle przeszło?Mi to śmierdzi na jakiś słaby styk lub coś, nie mam głowy.
  • Level 22  
    Moze jakies zwarcie w szynie danych i może tak sie dziać sprawdz polączenia kostek komputera ,immo przy stacyjce, zegarów , a może wilgoć. Dziwne jest to ze po pierwszej awari pózniej bylo dobrze.
  • Level 14  
    Właśnie wróciłem z akcji zakończonej fiaskiem, efekt - przyholowałem go pod dom. Za chiny, w trzech nie znależliśmy żadnych przekażników w tym cholernym samochodzie. Postanowiliśmy że odłączymy klemy z akumulatora... Skasował sie ale ... przebieg na liczniku! Reszta po staremu; wskażniki paliwa i temperatury wykrecone poza skale, miga kontrolka immo i samochód gaśnie samoczynnie gaśnie przy próbie odpalenia...
  • Level 37  
    niestety bez kompa nic niezrobisz i obawiam się ze nawet mając kompa niedasz sam sobie rady. pozostaje ci już tylko jakis dobry elektronik - polak bo oni ci wymienia licznik i pare innych rzeczy taka natura ich.
    a co do napisu dEF jest to skrót z angielskiego od słowa "defect" , "defective" powinienes wiedzieć co to oznacza.
    niestety musisz jutro udać sie pociagiem/ metrem/ autobusem.
    no własnie czy niky niezmieniał przebiegu??
  • Level 14  
    Mam to auto dwa lata, chyba że poprzedni właściciel.
    Szukaliśmy przekażników i nie znależliśmy ich. Wie ktoś gdzie w seacie toledo 2 znajdują sie one???
    Pesymistycznie, co trzeba będzie wynienić/naprawić i o jakich kwotach mówimy?:cry:
  • Level 14  
    usterka P1570, mówi wam to coś?
  • Helpful post
    Level 37  
    powinieneś odczytać co się dzieje z immo i jaki tam jest błąd zarejestrowany
    bo to jest bład z silnika - brak sygnału z immo, czyli uniemożliwia ci zapalenie
  • Level 14  
    Cholerne patałachy, trzymali auto cztery tygodnie! Wymienili liczniki (zegary). Oczywiście nie takie jak byly , komputer nie wyświetla teraz zuzycia paliwa i ile przejade na paliwie. Mogłem miec pełna opcje ale za kolejne... 8 tygodni! Teraz świeci mi sie żółta kontrolka od poduszek. A za wszystko zapłaciłem 635 euro. Jezu, w Polsce to jest wypas.
    Jakas rada jak skasową tą żółtą kontrolke? Czy wizyta w irlandzkim warsztacie będzie niezbędna? Na sama myśl już mi włosy dęba staja...