Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-P6000R problem z LCD

czarny. 04 Lut 2006 16:21 1248 5
  • #1 04 Lut 2006 16:21
    czarny.
    Poziom 10  

Witam!
    jakiś czas temu kupiłem na allegro radioodtwarzacz pioneer deh-p6000r z uszkodzonym panelem. Uszkodzenie polega na tym, że nie działa wyświetlacz. Dzisiaj rozkręciłem panel i zobaczyłem, że wyświetlacz jest wylany (poniżej, na niebiesko ukazane jest gdzie i jak mniej więcej jest on wylany). Dodatkowo, po drugiej stronie panela zobaczyłem, że wlutowywana była nowa świetlówka, a jeden rezystor o oznaczeniu R910 jest ominięty poprzez połączenie jego dwóch końców za pomocą cyny (poniżej zaznaczyłem na czerwono miejsce, w którym znajduje się rezystor).
    W schemacie znalazłem numer partii rezystora (R910, RS1/8S561J).
    Interesuje mnie, czy pominięcie tego rezystora może mieć jakiś wpływ na wyświetlacz? Jeśli nie, to czy wyświetlacz nie powinien prazcować normalnie w miejscach nie uszkodzonych?

Dodam jeszcze, że gdy patrzy się na wyświetlacz pod ostrym kątem, to widać jak coś się na nim zmienia.
    Proszę o jakąkolwiek pomoc, albo chociaż jakieś wskazówki dotyczące moich problemów :wink:
    Z góry dziękuję

0 5
  • #2 05 Lut 2006 05:33
    gabik001
    Poziom 37  

Linki pozamieniaj do tych fotek.
    Wyswietlacz jest wylany (czarne) czy w tym miesjcu nic nie widac? Czasam jak ktos za duzo plaka do tapicerki uzywa to takie efekty sie dzieja i wyglada jakby byl wylany. A jezeli definitywnie widac ze sie rozlal no to niestety nic go nie uratuje. Wylany wiswietlacz wskazuje na pekniecie w poblizu miejsca wylania. Jezzeli pekniecie przebiega przez sciezki doprowadzajace napiecia do segmentow to niestety moze nie dzialac w miejscach gdzie jest ok. A sam rezystor moze miec wplyw ale na ten procesorek ktory widac (zmiana jakiegos parametru poprzez zwarcie tego rezystora).
    Sprobuj wyciagnac wyswietlacz (moze byc trudne) i oddzielic go od filtra. (taka blonka na wyswietlaczu).
    Byc moze ze wyczyszczenie tych elementow midzy soba cos pomoze jezeli wyswietlacz jest caly.
    Pozdrawiam

1
  • #3 05 Lut 2006 14:02
    czarny.
    Poziom 10  

Dzisiaj obejrzałem jeszcze raz dokładnie wyświetlacz i zauważyłem, że w miejscu wylania widać pęknięcia wyświetlacza, ale nie przebiegają one przez scieżki doprowadzajace napięcie. Dodaje jeszcze skan wyświetlacza, na którym zaznaczone jest miejsce wylania, oraz miejsce drobnego ukruszenia (niebieski), ale raczej nie ma ono wpływu na działanie. Ciekawi mnie jeszcze to, że gdy patrzy się od góry pod kątem na wyświetlacz (gdy panel jest podpięty do radia i włączony), to widać, że coś na wyświetlaczu się rusza! Czy to jest możliwe po uszkodzeniu wyświetlacza, czy może być jeszcze coś uszkodzone?
    Pozdrawiam

0
  • #4 08 Lut 2006 20:24
    czarny.
    Poziom 10  

Ciągle czekam. Pomoże ktoś?:|

0
  • #5 09 Lut 2006 12:14
    czarny.
    Poziom 10  

Dzisiaj przyszedł mi panel do pioneer KEH-P8200RDS. Sprawdziłem w nim wyświetlacz i okazało się, że filtr do tego wyświetlacza jest przytwierdzony dość mocno (tzn. nie odpada). Przy moim wyświetlaczu jest natomiast odwrotnie- lekko się dotknie i cały filtr odpada :? . Podpiąłem do radia panel bez obudowy i przy włączonym podkładałem panel układając filtr z wyświetlaczem w różnych kombinacjach. Podczas przesuwania wyświetlacza pojawiały się na nim czasami wyraźne znaki!
    Wywnioskowałem z tego, że powodem nie działania wyświetlacza jest ten odpadnięty, przesuwający się filtr...
    Teraz moje następne pytanie (prawdopodobnie znowu bez odpowiedzi :( ):
    Czy jest jakiś sposób, żeby podkleić ten filtr do wyświetlacza?

0
  • #6 09 Lut 2006 15:57
    noboin
    Poziom 20  

Witam,

Masz ewidentnie uszkodzony wyświetlacz. W Pioneerach to normalne, są dość czułe. Jeśli chodzi o rezystor to dobrze było by go założyć - wartość 561 = 560Ohm.

Pozdrawiam,
    Przemek

0