Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie internetu radiowego w linuxie

mrSuchy 04 Lut 2006 17:12 1056 5
  • #1 04 Lut 2006 17:12
    mrSuchy
    Poziom 10  

W pokrewnych tematach, nieznalazłem żadnych informacji, które mogłbym wykorzystać

Mam problem z podziałem, radiowego sygnału internetu na serwer. Mam stary serwer i chciałbym go wykorzystac przy budowaniu nowej sieci.
    W komuterze (serwerze) mam 2 karty sieciowe, jedna radiową drugą z wyjściem lan, Potrzebuje pomocy i pokierowania jak zrobic by sygnal internetu przychodzil kartą radiową a wychodził tą drugą na moja sieć LAN.

Próbowałem wykonać wersję dyskietkową linux'a coyotelinux, jednak jej zamknięty zbiór sterowników nie wykrywa mojej karty radiowej. W jakim innym programi mógłbym zrobić bootująca sie wersje dyskietkową linux'a bym w końcu mógł uruchomić moją sieć?

Serwer nie mosiada dysku.

0 5
  • #2 04 Lut 2006 17:34
    Sam Sung
    Poziom 30  

Widzę tu 3 wyjścia:
    1. Znaleźć dyskietkową dystrybucję obsługującą Twoją kartę WiFi
    2. Dodać sterownik do jakiejś minimalistycznej dystrubucji (o ile się da)
    3. Zrobić od zera minidystrybucję Linuxa z takimi modułami, jakie są potrzebne.
    Ta ostatnia opcja zajmie pewnie kilka nocy - jakby co, mogę się podzielić swoimi doświadczeniami ;) (Warunek wstępny to jakaś w miarę nowa dystrybucja Linuxa z narzędziami deweloperskimi zainstalowana na normalnym desktopie)
    Może napisz coś na temat konfiguracji tego "serwera" (bo np. 8 MB RAMu raczej nie wystarczy).

0
  • #3 04 Lut 2006 17:36
    zonkil
    Poziom 31  

Po pierwsze w najnowszych linuksach problemem jest instalacja samej karty wi-fi jeżeli masz stary komputer to zainstaluj W98 i nie ma problemu w udostępnieniu połączenia na kartę LAN

0
  • #4 04 Lut 2006 20:29
    lechoo
    Poziom 39  

Na dobry początek zainteresuj się tym:
    http://www.m0n0wall.prv.pl
    Jeśli Twoja karta jest oparta na chipsecie PRISM 2.5 to nie powinieneś mieć najmniejszych problemów. Jeśli napotkasz problemy do dyspozycji masz forum dostępne na w/w stronie.

0
  • #5 04 Lut 2006 20:48
    b0dzi0
    Poziom 17  

ja polecam dystrybucję NND Fresco, u mnie działa bezproblemowo od czasu gdy go uruchomiłem:
    uptime
    20:41:12 up 31 days, 4:50 (31 dni bez restartu)

0