Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pionier SD-25AV1 brak wizji/foni czuwanie jest.

04 Lut 2006 18:34 1157 14
  • Poziom 22  
    TV Pionier SD-25AV1 Chassis DE. Brak obrazu i dzwięku oraz co najgorsze schematu. Niewiem od czego mam zacząć w tej usterce TV jest dosyć skąplikowany. Czuwanie jest, tranzystory kluczowe także sprawne ale trafko się niechce załączyć.

Moderowany przez Jaś Kula:

Proszę zapoznać się z regulaminem https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php szczególnie punkt 10.1 . Tematy zostały scalone , zbędne posty usunięte.

• Poziom 43  
    Opisz nieco więcej,rozumiem że nie startuje zasilacz.
    Czy jest 300V na kondensatorze głównym zasilacza.
  • Poziom 22  
    Tak napięcie na kondensatorze głównym jest 300V, kolega pytał o Hot-a czy to jest tranzystor T701 (jego ozn: S2000AF) między C i E jest 180V. Gdzie moge sprawdzić napięcie sterowania. Nie mam niestety schematu. A szukałem praktyczne wszędzie do tego typu TV.

• Specjalista Automatyk
    Czy przetwornica probkuje?Na jakim jest ukladzie?Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Na przetwornicy kompletna cisza. A jest na układzie TDA3654 lecz pewny nie jestem.
    Ale szczeliłem badałem ukł. odchylania. Także do przetwornicy sie jeszcze nie dokopałem. Mam małe doświadczenie w tej branży. A gdzie szukać tej przetwonicy. Bo niemam pojęcia ukł. jest tam sporo.
  • Poziom 43  
    Tak to ten.Napięcie sterowania HOT-a sprawdzisz na jego bazie ale oscyloskopem. Obok tego tanzystora jest małe trafko,przed nim jest tranzystorek sterujący tym trafkiem, sprawdż lub wymień.
    Sprawdż dokładnie HOT-a na upływność miernikiem analogowym.
  • Poziom 22  
    Witam. Hot-a nie stety dokładnie nie sprawdze ponieważ nie mam oscyloskopu. Mierzyłem go miernikiem cyfrowym wedle niego jest ok. Rzeczywiście jest tam małe trafo i tranzystor. Jego jeszcze nie sprawdzałem Dziękuje za pomoc dam znać jutro co do tematu. POZDRAWIAM

Przetwornica jest zrobiona na TEA 2164. Wokół trafa są same stabilizatory, tranzystora nie ma. Na pin 16,15 TEA2164 jest 6V a na pin3 5,4V. Czy mam za bardzo obciążoną przetwornice? jeżeli tak to zapewne trefopowielacz jest walnięty? Stabilizatory sprawdziłem są ok a napięcia na wejściach znikome. Czy jest możliwość sprawdzenia przetwornicy bez oscyloskopu. Co jeszcze mugłbym sprawdzić.
    Chasis tego tv zbliżone do Noki

• Specjalista Automatyk
    Przetwornica to jest zasilacz telewizora.Szukasz zaraz na wejsciu przewodu zasilajacego,Za przelacznikiem.Moze byc zrobiona na jakims ukladzie,moze miec tranzystor wykonawczy albo i nie.A czy cewki przy wlaczaniu sie rozmagnesowuja?Tzn czy jest taki dzwiek przy wlaczeniu tel?Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Elementy na wejściu zasilania do płyty a więc. Rezystor grzewczy, jest także cewka(wsumie to jest dławik) są jak najbardziej ok. A sterowanie Hot-em jak i napięcie wychodzące na trafo i inne napięcia jest z TEA2164. Z tego co się dowiedziałem jest to przetwornica. Pomierzyłem napięcia na niej w stanie obecnym TV ,czyli czuwania i są następujące. Z tego co wiem napięcie zasilania tego ukł. powinno mieć do 10-12V. A ma jak widać 6V. Jak wylutowałem nużki 16/15 i mase tego ukł napięcie miałem 10V na pin16.
    Czy przetwornica może być uszkodzona czy nadmiernie obciążona przez trafopowielacz jeżeli byłby uszkodzony?
    Co proponujesz :-). Pozdrawiam.

1-0V 9-06V
    2-0V 10-06V
    3-5,4V 11-03V
    4,5-masa 12,13-masa
    6-0 14-03V
    7-0,5V 15-6V
    8-0,9V 16-6V Vcc

• Specjalista Automatyk
    Mozesz sprobowac wylutowac tranzystor z odchylania i wpiac w jego miejsce zarowke 60w.Jesli bylo zwarcie to powinna ruszyc a napiecie na zarowce ma byc ok.110V.Zarowke wepnij miedzy mase a zasilanie z przetwornicy.Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Tranzystor z odchylania to T701 (jego ozn: S2000AF). Jeżeli tak to na nim jest 300V.
  • Poziom 22  
    Zgadza się są dwa takie same tranzystory obok siebie na radiatorze. TV na razie odstawiłem. Ponieważ schemat prawdopodobnie dostane. Więc dam znać o pomiarach na tym tranzystorze.