Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Porada przed kupnem Radiotelefonu

kpgp 04 Feb 2006 18:45 1085 3
 • #1
  kpgp
  Level 10  
  Chciałbym kupic niezbyt drogi radiotelefon - cel : kontakt na trasie między 2 samochodami . Cena do 200 zł , zasięg do 5 km . Jaki model, jakiej firmy warto kupić ? - oczywiście cel nie profesjonalny ale żeby nie była to zabaweczka na 5 minut . Czy ktoś może mi poradzić?
 • #2
  berlingo
  Level 22  
  kup sobie zwykłe cb masz tam 40 kanałów am i fm
  na pewno znajdziesz jakiś wolny kanał na fm zasięg do 5 km na każdym cb tylko cena nowe trochę powyżej 300 z anteną za nowe np alan 100
 • #3
  tg3a
  Level 14  
  Typu nie pamiętam,ale zobacz w ofercie motoroli w segmencie radiotelefonów na pasmo amatorskie.Albo poszukaj na allegro dwa CB radia używane Ręczne typu ALAN.
 • #4
  kpgp
  Level 10  
  No własśnie przeglądałem oferty na Allegro , jest tego sporo od 85 zł do - ponad 300 zł. Chciałem dodać , że nie chodzi mi o radio CB , które raczej na stałe jet montowane w samochodzie lecz coś z tzw półki " przenośnych " radiotelefonów , które mozna użyć przy komunikacji między samochadami będąc za granicami Polski ale jednocześnie sprawdzą się w miarę dobrze do innych celów komunikacyjnych . Dlatego miałem na uwadze radiotelefony podrzędnych firm , które jednak spełniają moje oczekiwania np. Uniden, MaxCom (jest wiele modeli) Midland, Brondi , Magnum Tevion itp.
  Której "firmie" można w miarę zaufać ?