Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Elemisem 6855 TF MEGA

04 Lut 2006 22:44 1184 5
  • Poziom 9  
    Witam otórz mam problem polegający na tym że telewizor nie może przejść ze stanu czuwania w stan pracy objawa jest taka iż dioda led(czerwona) miga
    systematycznie co 5 sekund.Dostaje napięcie co pięć sekund i je gubi dzieje się to w stanie czuwania bo w stan pracy nie chce przejść.Przyciski zdalnie czy lokalnie nie reagują.Proszę o pomoc GG 4232769 e-mail: tomasexew(malpa)vp.pl
  • Poziom 11  
    Wymień te małe elektrolity w przetwornicy na początek.
  • Poziom 9  
    Dziękuje powymieniam jak nic sie nie zmieni to sie odezwe,dziękuje.

Dodano po 3 [godziny] 54 [minuty]:

No i lipa powymieniałem kondensatory i to samo!w zasilaczu na mostku (4 diody) napięcie rośnie i spada ze 125V na prawie 140V To samo się dzieje na PTC ze 127V na 110V na pozostałe elementy napięcia według schematu dochodzą prawidłowo tylko z tym że zanikają do 0V i wzrastają do swoich wartości tak jak zaznaczone w schemacie. I co to może być czy któryś kondensator nF Czy Układzik TDA 16846 bo tr.P04N60S5 wymieniłem na nowego i jako tako zaczął ten zasilacz pracować przedtem skakał bezpiecznik
  • Poziom 11  
    Z tego co piszesz że na mostku masz takie małe napięcie to wina dużego kondensatora, będzie pusty, albo źle przykładasz masę. Tam powinno być ponad 300V.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za pomoc.TV gra jest wszystko ok.Ponieważ wcześniejszym właścicielem był zupełnie ktoś inny to ja nie miałem pojęcia co tkwi w środku
    bo kupiłem go uszkodzonego okazało się że na płycie głównej w miejscu oznaczonym DP14 była wlutowana dioda(według schematu) a po konsultacji z paroma osobami stwierdzenie padło że na miejscu diody powinien stać rezystor **5R6 Ohm 5W** idąc sugestiami innych wstawiłem 5R6 5W i go włączyłem telewizor odpalił i gra narazie perfekcyjnie.Jeszcze taz dziękuje wszystkim za udzieloną pomoc.Jeszcze jedno nie mam orginalnego pilota do niego a uniwersalnym nie moge wejść w menu czy jest jakiś pilot który go zastąpi(mam aż trzy uniwersalne i żaden nie potrafi wejść w menu)może jakieś kody ktoś zna odpowiednie do uniwersalnego pilota na ten rodzaj televizora?
  • Poziom 21  
    Pilot do tego telewizora kupisz w każdym serwisie Telestara.