Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips 28PT4423

04 Lut 2006 15:12 2011 13
  • Poziom 13  
    WITAM SERDECZNIE !! Dostalem telewizor ktory wrocil z serwisu po otwarciu okazalo sie ze brakuje kilku elementow, po ich uzupelnieniu telewizor nie zyje.Stwierdzone braki to: w przetwornicy BF 487 ,BF 423, dioda BZT83-C200
    poza tym w serwisie byl wymieniany procesor i pamiec przemierzylem wiekszosc elementow w przetornicy moze ma ktos jeszcze jakis pomysl.
    Sa jeszcze zamienione transoptory orginalne to SOC1012T a w ich miejsce sa wlozone CNX82A. Zwarty byl takze BU1508AX wymienilem go i cisza transoptory nie sa orginalne POMOCY!!!!!!!!!!!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Philips 28PT4423 - chassis L6.1, schemat na http://eserviceinfo.com/downloadsm/2452/Philips_L61.1AA.html

Naprawę zacznij od przetwornicy - wstaw żarówkę 60W/230V w miejsce BU linii i odpal TV. Jeżeli napięcie na żarówce ok to wtedy zajmij się stroną wtórną. Sprawdź dokładnie elementy czy są orginalne (lub ew. zamienniki). Z tym TV mogą być jaja - jeżeli jest tak rozszabrowany i procek był podstawiany to spodziewaj się, że może być padnięty...

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    wlozylem zarowke elementy posprawdzane i nic cisza 300V jest na elku i na STP4NA40FI i 12V na D6510 BZX79-C12 i nic [poza tym telewizor milczy nie ma zadnych napiec na wyjsciu z przetwornicy typu 5V, 9V, 150V cisza zupelna moze masz jeszcze jakis pomysl
  • Serwisant
    Wydaje mi się ze jest to chassis L6.2 na pierwszy ogień wymień wszystkie elementy wchodzące w skład kitu serwisowego służącego do naprawy przetwornicy w L6.2 potem uruchom przetwornicę na żarówkę ale w taki sposób odłącz stopień odchylania włącz OTVC wyłącznikiem sieciowym i potem na włączonym podłącz żarowkę bo ineczej na podłączonej żarówce nie wystartuje tobie przetwornica a potem zmierz napiecia wychodzace z przetwornicy jak poprawne zgodne z dokumentacją którą miejmy nadzieje juz masz to zajmij się naprawą dalszych bloków w OTVC Philips.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    :arrow: Telo
    Masz rację to jest chassis L6.2 - miałem błąd w notatkach, który już poprawiłem. Dzięki :)

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    zrobilem tak jak mowiliscie z ta tylko roznica ze niewymienilem elementow wchodzacych w sklad kitu serwisowe poniewaz nie wiem ktore to sa.
    Sprawdzilem wszystkie elementy wylutowujac je z plyty ktore byly podejzane wymienilem i nic juz mnie bierze bo to chuba najwiekszy kibel jaki mialem.doradzcie cos jeszcze prosze was Pozdrawiam!!

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

moja wina moja wina przeoczylem rezystor 3514 i 3515 o wartosci 1Ω po wymianie zrobilem tak jak doradziliscie po podlaczeniu zarowki przetwornica ruszyla natomiast po jej wypieciu i podlaczeniu odchylania wylecial BU1508 jak macie jakies pomysly to bardzo prosze o pomoc i dziekuje serdecznie

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Po wymianie BU1508AX i 2912 tj 2.2nf zalaczylem telewizor pojawilo sie WN i po okolo 1 sek BU1508AX zostal zabity. Czy moze ma ktos jakis pomysl POMOCY!!!!!!!!

Dodano po 8 [minuty]:

koncze temat przetwornicy wszystkim dziekuje za pomoc
  • Poziom 28  
    Witam.Zdaje się,że jest to chassis L6.2 i co znaczy wybucha.W tym TV elementów raczej się nie sprawdza tylko WYMIENIA a zwłaszcza elki linii i kondensatory takie niebieskie przy BU.Zacznij naprawę od przetwornicy i dopiero po jej uruchoieniu i sprawdzeniu poprawności nap.na żarówce wstaw tranzyzstor BU.W trakcie włączenia TV monitoruj napięcie linii.Zwróć uwagę czy nie jest uszk.trafopowielacz bo to on może powodować takie wybuchy.pozdr.
  • Serwisant
    Jeżeli poradziełeś sobie z naprawą przetwornicy to w bloku odchylania i w sterowaniu tego BU wymień kondensatory dławik tranzystor sterujący z odpowiednią betą lub dostępny w North tranzystor odpowiedni a najważniejsze sprawdz połaczenie cewek H odwróć tą małą płytkę na kineskopie i przelutuj tam bardzo często robia się zimne luty ale większość znajdziesz w Szukaj:L6.2 można by napisac duży poradnik jak naprawić chassis Philips L6.2,powodzenia aha napięcia są ok rozumiem.
  • Poziom 13  
    jutro wieczorem dam znac jak mi poszlo z naprawa bede wieczore dzikuje za porady i zainteresowanie moim problemem Wielkie dzieki
  • Poziom 13  
    witam ponownie mam pytanie czy dlawik 5420 ma miec 15µH czy 15mH pytam dlatego ze na schemacie ktory sciagnalem z nety jest 15mH a na schemacie ktory posiadam na papierze jest 15µH a poza tym w telewizorze jest wlozony 15µH przez fachowcow z serwisu ktorzy rozszabrowali ten telewizor.
    Przetwornica dziala ale WN nie podpinam bo mam ostatniego BU1508AX kondensatory wokol BU wymienilem na nowe uszkodzony byl 2,2nF bardzo prosze o pomoc dzieki
  • Poziom 13  
    Dławik 15µH wymieniłem trafo sprawdzone BU pali dalej jak ktos ma jakie
  • Serwisant
    Nie ma przerwy na cewkach sprawdziłeś.
  • Poziom 13  
    przerwy na cewkach nie ma wymienilem jeszcze dwa kondensatory 390 nF i telewizor chodzil przez okolo 20sek po czym BU znowu padl chce jeszcze przewinac dlawik 5421 ale mam pytanie czy do przewiniecia tego dlawika moge uzyc drutu o srednicy 0.32mm bo 0.3 nie moge zdobyc prosze jezeli macie jakies pomysly to prosze o pomoc bo szalu dostane przy tym philipsowskim heblu dzieki wszystkim
  • Poziom 13  
    Ostatni raz powraca do tematu phlipsa. Po przewinieciu dlawika i wymianie BU podlaczylem telewizor do sieci wymienilem jeszcze tranzystor 7421 okazalo sie ze w ukladzie byl wmontowany BC369 a na schemacie jest BC 368 po podlaczeniu dzialal 5 sek i padl trafo powielacz o dziwo BU przezyl kupilem nowy TR HR7977 i mam zamiar go zamontowac jesli ktos jeszcze ma jakies pomysly to prosze sie nimi podzielic bo szkoda drugiego trafa z drugiej strony to moze on byl przyczyna tych wszystkich usterek ktore mnie reczyly przez ostatnie dwa tygodnie o efektach poinformuje Dzieki wszystkim za pomoc!!!!!

Dodano po 3 [godziny] 33 [minuty]:

po wymianie trafa trafa telewizor dziala juz 2 godz dzieki wszystkim temat narazie zamykam.